*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

*Στον πρώτο γύρο: Ρότορ – Κράσνονταρ 0-3

Κράσνονταρ – Ρότορ στον Stoiximan

ΚΡΑΣΝΟΝΤΑΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Συνεχίζει να προβληματίζει με τις εμφανίσεις της εντός των τειχών η Κράσνονταρ, η οποία υπέστη την εκτός έδρας ήττα με 1-0 από την Χίμκι. Έβγαλε προβλήματα στο κομμάτι της δημιουργίας, δεν έφτιαξε πολλές φάσεις, δέχθηκε το γκολ στο δεύτερο ημίχρονο και στο υπόλοιπο του αγώνα δεν κατάφερε να βγάλει αντίδραση.

Επιστροφή στις ήττες για την ομάδα του Μουσάεφ, είχε προηγηθεί το εντός έδρας 1-0 κόντρα στην Ταμπόφ, υποχώρησε στη 10η θέση και με ρεκόρ 6-3-7 έχει μείνει στο -8 από την τετράδα. Μεσοβδόμαδα, για την 5η αγωνιστική των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ, επικράτησε 1-0 της Ρεν εντός έδρας, κατέκτησε έτσι οριστικά την 3η θέση του ομίλου και θα συνεχίσει στους “32” του Γιουρόπα Λιγκ. Δε θα βρίσκεται στην άκρη του πάγκου ο κόουτς Μουσάεφ, θα δίνει οδηγίες από την κερκίδα. Συμπλήρωσε κάρτες ο Γκαζίνσκι (Μέσος, 13, 0), παραμένει τραυματίας ο Πετρόφ (Αμυντικός, 9, 2).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 κόντρα στη Ρεν για το Τσάμπιονς Λιγκ. Το γκολ ο Μπεργκ στο 71’.

ΚΡΑΣΝΟΝΤΑΡ Στατιστικά

*G/G τα 10/16 πρόσφατα παιχνίδια της (δες το στην Stoiximan).

*Over 2.5 τα 10/17 τελευταία παιχνίδια της.

21+ Παίξε υπεύθυνα | Αρμόδιος Ρυθμιστής MGA

ΡΟΤΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Στην ανωτερότητα της Σπαρτάκ υπέκυψε την περασμένη εβδομάδα η Ρότορ, γνωρίζοντας την ήττα με 2-0 στη Μόσχα. Σε παθητικό ρόλο στο πρώτο ημίχρονο, από ένα πέναλτι έμεινε πίσω στο σκορ και πήγε με την πλάτη στον τοίχο στην ανάπαυλα. Ξεθάρεψε στο δεύτερο μέρος, έφτιαξε ευκαιρίες, αλλά δεν κατάφερε να απειλήσει σοβαρά και η ήττα ήρθε αναμενόμενα στο φινάλε.

Επιστροφή στις ήττες για τη Ρότορ, είχαν προηγηθεί το εκτός έδρας 1-1 με την Άρσεναλ Τούλα και το εντός έδρας 0-0 με την Ουράλ, μετά το πέρασμα 17 αγωνιστικών μετράει απολογισμό 1-5-10 υποχωρώντας στην τελευταία θέση, στο -4 απ’ τα μπαράζ παραμονής. Επιπλέον, διαθέτει την χειρότερη επίθεση της λίγκας με επτά γκολ. Στο 1-4-3 το εκτός έδρας ρεκόρ της με επιμέρους σκορ 5-11. Εξέτισαν οι Κοζεμιάκιν (Αμυντικός, 11, 0), Ζιγκούλεφ (Μέσος, 12, 0), αμφίβολος ο Ματρικάρντι (Αμυντικός, 2, 0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από τη Σπαρτάκ Μόσχας. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με πέναλτι στο 15’, δέχθηκε το 2-0 στο 90’+3’.