*31η αγωνιστική

*Νωρίτερα στη σεζόν: Κλάιντ – Κουίνς Παρκ 2-2, Κουίνς Παρκ – Κλάιντ 0-0, Κλάιντ – Κουίνς Παρκ 1-1

*Οι τέσσερις τελευταίοι μεταξύ τους αγώνες έχουν λήξει ισόπαλοι.

ΚΟΥΙΝΣ ΠΑΡΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Κουίνς Παρκ έχασε 2-0 εκτός έδρας από την Ερντρι, σε έναν αγώνα που η αντίπαλος της ήταν λίγο καλύτερη και το εκμεταλλεύτηκε, σκοράροντας δύο γκολ μέσα σε εφτά λεπτά προς το τέλος του ημιχρόνου, με τους Σμιθ (38’), Ιστον (45’), χωρίς να αντιδράσει ούτε καν στο δεύτερο μισό του αγώνα..

Η Κουίνς Παρκ δεν μπόρεσε να σταθεί ανταγωνιστική απέναντι στην Ερντρι, χάνοντας με 2-0, κάτι ανησυχητικό σε ενδεχόμενη κόντρα τους στα πλέι οφς για την άνοδο. Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από τρεις αγώνες στους οποίους είχε δύο νίκες, ενώ ειδικά στο γήπεδό της έχει τρεις νίκες και μόλις μία ήττα στα έξι πιο πρόσφατα παιχνίδια της.

Είναι εντός πρώτης τετράδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, στην 4η και τελευταία, στην ελάχιστη απόσταση ασφαλείας, στο +3 για την ακρίβεια, από την ομάδα είναι στην πέμπτη θέση που δεν οδηγεί σε αυτά, αλλά με πολύ καλύτερη διαφορά τερμάτων. Και έχει φυσικά τις περισσότερες ισοπαλίες στο πρωτάθλημα, 16 σε 30 αγώνες!

Ανακοινώθηκε ως νέος τεχνικός της ο Οουεν Κόιλ, αλλά θα αναλάβει 1η Ιουνίου!

Παραμένουν εκτός ορισμένοι παίκτες που έχουν προβλήματα τραυματισμών και συγκεκριμένα οι Μάρεϊ (ΕΠ), Μούιρ (ΤΕ), Μόρισον (ΑΜ), ο Μουρ (ΜΕ), ενώ πιο πρόσφατα χτύπησε και ο αμυντικός Κιλντέι, που μάλλον θα λείψει απόψε.

Κουίνς Παρκ Στατιστικά

*Εχει 11/14 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει τέσσερις σερί αγώνες με 2-3 γκολ.

*Εχει 12/18 under 2,5 εντός έδρας, 8/14 στο πρωτάθλημα.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΚΛΑΪΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Κλάιντ κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Ιστ Φάιφ, ανοίγοντας το σκορ με τον Λαβ στο 19ο λεπτό, ενώ πέτυχε και δεύτερο τέρμα με τον Τζέιμισον στο 59’, ούσα γενικώς καλύτερη από την αντίπαλο της.

Η Κλάιντ επικράτησε 2-0 εντός έδρας της ουραγού Ιστ Φάιφ, επιστρέφοντας στις νίκες έπειτα από έξι αγώνες που δεν τα είχε καταφέρει, αλλά με τέσσερις ισοπαλίες σε αυτό το διάστημα! Και μακριά από το γήπεδο της δεν κερδίζει εδώ και πέντε παιχνίδια, αν και έχασε μόνο το τελευταίο, μετά από τέσσερις συνεχόμενες ισοπαλίες.

Παραμένει στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα, παραμένοντας πλέον αρκετά πίσω, στο -7 συγκεκριμένα, από την τέταρτη και τελευταία θέση που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο. Αλλά απομακρύνθηκε αισθητά από την ένατη θέση που οδηγεί στα πλέι οφς παραμονής, στο +10 για την ακρίβεια.

Εκτός του τραυματία μέσου Κένεντι που λείπει εδώ και καιρό, έχει χτυπήσει και ο γκολκίπερ Πάρι που έχασε τους τελευταίους αγώνες και θα απουσιάσει σήμερα, ενώ έχει χτυπήσει σοβαρά εδώ και λίγο καιρό ο μέσος Κάνιγχαμ που ίσως δεν αγωνιστεί ξανά τη φετινή σεζόν.