*8η αγωνιστική

*Από τα εννιά παιχνίδια που έχουν παίξει οι δύο ομάδες στο παρελθόν, ανεξαρτήτως έδρας, τα εφτά έχουν λήξει 2-3 γκολ.

ΚΟΥΙΝΣ ΠΑΡΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Κουίνς Παρκ πέρασε σαν «άνεμος» και από την έδρα της Κάουντενμπιθ, με 0-3, συνεχίζοντας την εντυπωσιακή της πορεία στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος. Εχει τρεις σερί νίκες, αν και στο πρωτάθλημα παραμένει αήττητη, με έξι συνεχόμενες νίκες!

Φυσικά είναι πρωτοπόρος, έχοντας αποκτήσει ήδη την ελάχιστη απόσταση ασφαλείας από την δεύτερη θέση, ούσα στο +4 από αυτήν, ενώ είναι στο +8 από την πέμπτη θέση που δεν οδηγεί καν στα πλέι οφς ανόδου. Μεγάλο της «όπλο» η άμυνα, αφού έχει δεχθεί μόνο ένα γκολ (!) στο πρωτάθλημα.

Δεν έχει κάποιο σημαντικό πρόβλημα απουσιών.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Κουίνς Παρκ ήταν πολύ καλύτερη από την αντίπαλο της και κέρδισε άνετα με 0-3 εκτός έδρας την Κάουντενμπιθ. Ανοιξε το σκορ με τον Γκραντ στο 17’, έκανε το 0-2 με τον Γκιλέσπι στο 58’, και διαμόρφωσε το τελικό σκορ με τον Μάρεϊ στο 90ο λεπτό, χωρίς να απειληθεί σε κανένα σημείο του αγώνα.

Κουίνς Παρκ Στατιστικά

*Εχει 9/11 N/G στη σεζόν (δες το στην Bwin)

*Εχει 3/5 over 2,5 εντός έδρας.

Παίξε νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+,UKGC,ΚΕΘΕΑ 1114,Ρυθμ Εμπ. Επικ: ΕΕΕΠ

ΕΔΙΜΒΟΥΡΓΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Το Εδιμβούργο δείχνει να βρίσκει τον ρυθμό του, αφού κέρδισε και την Αλμπιον Ρόβερς με το εντυπωσιακό 5-2 εντός έδρας. Ετσι όχι απλά έχει πετύχει δύο συνεχόμενες νίκες, τις πήρε σκοράροντας εννιά γκολ σε αυτό το διάστημα! Και έχει κερδίσει δύο από τα τρία παιχνίδια του εκτός έδρας.

Ανέβηκε στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, αν και ακόμη είναι πολύ μακριά από την κορυφή και την αντίπαλο της, στο -7 για την ακρίβεια. Και είναι σε απόσταση βολής, στο +1 συγκεκριμένα, από την πέμπτη θέση που δεν εξασφαλίζει συμμετοχή στα πλέι οφς ανόδου. Εχει την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας, μαζί με την Ελγκιν.

Προηγούμενο παιχνίδι: Το Εδιμβούργο ήταν τόσο καλό όσο δείχνει το σκορ με το οποίο νίκησε την Αλμπιον Ρόβερς εντός έδρας, με 5-2 συγκεκριμένα. Ο Χέντερσον έκανε χατ τρικ μέσα σε εννιά λεπτά (!) (7’, 10’, 16’), ενώ άλλα δύο πρόσθεσε στη συνέχεια ο Τόμσον (18’, 62’). Για την αντίπαλο της απλά μείωσαν δύο φορές, σε 2-1 και σε 4-2 αντίστοιχα, οι Ντόχερτι (12΄), Αϊτκεν (48’).