6η αγωνιστική

*Η Κοπεγχάγη επικράτησε και στα έξι τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος με αντίπαλο τη Σοντερίσκε.

*Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα οκτώ τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

Αήττητη συνεχίζει την πορεία της στη φετινή σεζόν η Κοπεγχάγη, έχοντας επτά νίκες και τρεις ισοπαλίες. Την Πέμπτη, η ομάδα του Γες Θόρουπ φιλοξενήθηκε από τη Σίβασπορ, στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για τα πλέι οφ του Κόνφερενς Λιγκ, στην έδρα της οποίας πήρε το διπλό, επικρατώντας με 1-2. Μπορεί να είχε λιγότερες ευκαιρίες, ωστόσο αποδείχθηκε πιο εύστοχη στην τελική προσπάθεια και με όπλο την εμπειρία της, απέκτησε προβάδισμα πρόκρισης στους ομίλους.

Στα του πρωταθλήματος τώρα, έρχεται από τρεις σερί νίκες επί των Οντένσε (0-2 εκτός), Μπρόντμπι (4-2 εντός) και Άαρχους (1-3 εκτός), φτάνοντας έτσι τους έντεκα βαθμούς μετά από τις πέντε πρώτες στροφές. Εκτός μάχης παραμένει σταθερά ο τραυματίας Μπράιαν Οβιέδο. Δεν προλαβαίνει ο Καμίλ Βίλτσεκ.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Σίβασπορ, για το Κόνφερενς Λιγκ. Προηγήθηκε στο 55ο λεπτό με τον Ντικς και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση στο 59′, ένα λεπτό αργότερα βρήκε ξανά δίχτυα, αυτή τη φορά με τον Στάγκε, για το τελικό αποτέλεσμα.

Κοπεγχάγη Στατιστικά

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα πέντε τελευταία παιχνίδια της. (δες το στην Stoiximan)

*Με Goal/Goal και Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 9/10 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΟΝΤΕΡΙΣΚΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Από την τρίτη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα προέρχεται η Σοντερίσκε, μετά και από εκείνες κόντρα σε Νόρντζελαντ (0-2 εντός) και Ράντερς (1-0 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μίκαελ Μπόρις υποδέχθηκε τη Μίντιλαντ, από την οποία και ηττήθηκε με 0-2. Είχε ευκαιρίες, είχε και αριθμητικό πλεονέκτημα από νωρίς, ωστόσο δεν ήταν ικανή να αποφύγει τα χειρότερα.

Μετά και από αυτή τη νέα της απώλεια, είναι στους τέσσερις βαθμούς σε πέντε παιχνίδια για το φετινό πρωτάθλημα. Θέλει να βγάλει αντίδραση απόψε και να διεκδικήσει κάτι το θετικό, ωστόσο γνωρίζει και η ίδια πως το έργο της μόνο εύκολο δεν είναι. Μεσοβδόμαδα, ανακοίνωσε την απόκτηση του Αμπντουλραχμάν Ταϊβό, από τη Ντουνάισκα Στρέντα. Ο Νιγηριανός επιθετικός αναμένεται να ξεκινήσει μάλιστα βασικός σήμερα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-2 από τη Μίντιλαντ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο τέταρτο μόλις λεπτό και παρότι απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα στο μισάωρο, εν τέλει δέχθηκε και δεύτερο τέρμα, στο 88′, για το τελικό αποτέλεσμα.

Σοντερίσκε Στατιστικά

*Με No Goal και Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα πέντε τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 4/6 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.