* 15η Αγωνιστική

* Goal/Goal τα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας

ΚΟΝΙΑΣΠΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Την Πέμπτη έκανε το χρέος της, επικράτησε εντός έδρας ομάδας της 3ης κατηγορίας και πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση του Κυπέλλου, κάνοντας rotation.

Στο πρωτάθλημα το νικηφόρο σερί της σταμάτησε την Κυριακή στο Γκαζιαντέπ, όπου ηττήθηκε (3-2). Προηγήθηκε νωρίς με πέναλτι, ισοφαρίστηκε από στημένη φάση, έχει προβλήματα η δεξιά πλευρά της άμυνάς της, απ’ όπου ήρθαν και τα δύο γκολ των αντιπάλων στο δεύτερο ημίχρονο κι ενώ είχε ισοφαρίσει με τον Τσικαλέσι στην κόντρα.

Παρά την ήττα διατηρείται ψηλά στην Superlig, εντός θέσεων που οδηγούν στις διοργανώσεις της UEFA και αυτός είναι ο μεγάλος στόχος του συλλόγου φέτος.

Πολύ ισχυρή στο Ικόνιο με ρεκόρ 5-2-0 και τέρματα 15-6! Καμία αξιοοσημείωτη απουσία, πλήρης η αποστολή του Ιλχάν Παλούτ.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη-πρόκριση (3-1) επί της Κουλουμπού. Προηγήθηκε με αυτογκόλ στο 33’, ισοφαρίστηκε άμεσα (35’), πήρε τη νίκη με γκολ των Ουλουντάγκ στο 71’ και Ραχμάνοβιτς στο 76’.

ΚΟΝΙΑΣΠΟΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης (δες το στη Stoiximan)

* Σκόραρε 2+ γκολ στα 6/7 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΜΑΛΑΤΙΑΣΠΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Την Πέμπτη χρειάστηκε την παράταση για να προχωρήσει στο θεσμό του Κυπέλλου απέναντι σε ομάδα της 3ης κατηγορίας, ενώ στο πρωτάθλημα παραμένει δίχως νίκη για τέσσερα παιχνίδια, σκοράροντας μόλις μία φορά σε αυτά.

Ωστόσο το κυριακάτικο αποτέλεσμα ήταν θετικό, αφού απέσπασε τον πόντο με το 0-0 εντός έδρας απέναντι στη Γαλατασαράι. Καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο η Μαλάτιασπορ, είχε τις λίγες καλές φάσεις. Ανέβασε στροφές στο δεύτερο μέρος η Γαλάτα, έχασε μεγάλες ευκαιρίες με Ντιάν (δοκάρι) και Τσικαλντάου, πίεσε στο φινάλε, αλλά δε νίκησε τον κίπερ Οζμπίρ της Μαλάτια, που ήταν ο κορυφαίος του αγώνα.

Παραμένει προβληματική στο δημιουργικό κομμάτι και με τον Σουμούντιτσα στον πάγκο, έχει τη χειρότερη επίθεση στην κατηγορία, εκτός έδρας σκόραρε μόλις τρεις φορές σε 6 ταξίδια.

Με τρεις απουσίες ταξίδεψε στο Ικόνιο η Μαλάτιασπορ, εκτός οι Εσκιχελάτς, Τσαγκριράν και Νταμλού.

Προηγούμενο ματς: Εντος έδρας νίκη-πρόκριση (3-1) επί της Ακισάρσπορ. Δίχως γκολ το 90λεπτο, η Μαλάτια προηγήθηκε στο 95’ με τον Τετέ, ισοφαρίστηκε στο 110’ με πέναλτι και πήρε την πρόκριση με τέρματα των Οσμάν (113’) και Χουιάρ (120+4’)!