* 10η Αγωνιστική

* Goal/Goal & Over 2.5 τα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας. Αήττητη σε αυτά τα παιχνίδια η Κόνιασπορ (2-2-0).

ΚΟΝΙΑΣΠΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Το αήττητο σερί της Κόνιασπορ άντεξε 8 αγωνιστικές στην Superlig, διακόπηκε την περασμένη Κυριακή στην Πόλη από τη Γαλατά (1-0), αλλά η εμφάνιση της ομάδα του Παλούτ ήταν και πάλι καλή. Συνήλθε στο δεύτερο ημίχρονο και απείλησε με ισοφάριση.

Είχαν προηγηθεί τέσσερις σερί ισοπαλίες για την ομάδα από το Ικόνιο, 1-1 με την Αλάνιασπορ (εντός), 2-2 με την Κασίμπασα (εκτός), 2-2 με την Τραμπζονσπόρ (εντός) και 0-0 με την Γκιρεσούνσπορ (εκτός).

Η ολοκλήρωση της 9ης αγωνιστικής την βρήκε στην 9η θέση με 1 βαθμούς, στο -3 από την πρώτη 5αδα. 2-2-0 το εντός έδρας ρεκόρ της με 8 γκολ ενεργητικό.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (1-0) από τη Γαλατασαράι. Το σκορ για τη Γαλατά άνοιξε μόλις στο 4ο λεπτό ο Μοχάμεντ και οι γηπεδούχοι είχαν κι άλλες φάσεις πριν το ημίχρονο. Ανέβασε στροφές στο δέυτερο μέρος η Κόνιασπορ είχε τον έλεγχο, δημιούργησε πολλές τελικές, αλλά δεν κατάφερε την ισοφάριση.

ΚΟΝΙΑΣΠΟΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας (δες το στη Stoiximan)

* Over 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΚΑΪΣΕΡΙΣΠΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Με συντριβή επέστρεψε από τη διακοπή η Καϊσέρισπορ, η άμυνά της παρουσιάστηκε “υπνωτισμένη” και δέχθηκε 6 γκολ από την Αλάνιασπορ! Κάκιστη η διαχείριση του ματς από την ομάδα του Καραμάν, προηγήθηκε δις μέσα στο πρώτο τέταρτο του αγώνα, όμως συνέχισε να παίζει αφελώς.

Πριν το break έχασε εντός έδρας από την πρωτοπόρο Τραμπζονσπόρ, πέφτοντας και αυτή θύμα του Μπακασέτα. Με 15 γκολ παθητικό μπήκε στην 10η αγωνιστική με την τρίτη χειρότερη άμυνα της λίγκας, σε 5 ταξίδια η εστία της έχει παραβιαστεί 12 φορές! Στην 11η θέση της Superlig, με 11 πόντους συγκομιδή, στο +3 από την επικίνδυνη ζώνη.

Αισιόδοξος για το ταξίδι στο Ικόνιο φάνηκε στις δηλώσεις του ο κόουτς Καραμάν και σημείωσε ότι οι επιστροφές των Μενσά και Ντεμιρόκ θα βοηθήσουν πολύ την ομάδα του.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (6-3) από την Αλάνιασπορ. Η Καϊσέρισπορ αιφνιδίασε δις την άμυνα της Αλάνιασπορ, προηγήθηκε με Μπουλούτ (9′) και Γκαβράνοβιτς (15′), αλλά η Αλάνιασπορ γύρισε το ματς με Καρατσά (14′), αυτογκόλ του Χοσεϊνί (22′) και Ντάβιντσον (45′). Στο 55′ η Αλάνια έκανε το 4-2 με τον Γκιουνές και το σκο ξέφυγε με τους Ντιεντιού (77′) και Ντάβιντσον ξανά (79′). Ο Πεκτεμέκ της Καϊσέρι διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 88′.