10η αγωνιστική

*No Goal και τα δυο συνολικά παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

Δείτε τα Προγνωστικά Νορβηγίας

ΚΟΝΓΚΣΒΙΝΓΚΕΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-2 από την Έιντσβολντ, για το κύπελλο. Βρέθηκε πίσω στο 29ο λεπτό και παρότι έκανε την ανατροπή με τα τέρματα των Άντερσεν (53′) και Μαρτίνουσεν (57′), στην πορεία δέχθηκε ακόμη δυο τέρματα στο φινάλε (90′, 90’+4).

Σε αγωνιστική κρίση εξακολουθεί να βρίσκεται η Κόνγκσβινγκερ, ερχόμενη από τέσσερις διαδοχικές ήττες σε όλες τις διοργανώσεις. Την περασμένη Τρίτη, φιλοξενήθηκε από την Έιντσβολντ, για τον δεύτερο γύρο του κυπέλλου, από την οποία και ηττήθηκε με 3-2. Παρότι αντέδρασε σωστά στο τέρμα που την έβαλε πίσω στο σκορ και έκανε την ανατροπή, εν τέλει η έλλειψη συγκέντρωσης την έκανε να δεχθεί δυο τέρμα στο φινάλε και να μείνει εκτός. Είχαν προηγηθεί οι ήττες από Κφουμ (1-0 εκτός), Μπραν (1-3 εντός) και Στάμπαεκ (1-0 εκτός), στο πρωτάθλημα, οπότε και είναι στους επτά βαθμούς μετά από εννέα στροφές.

Κόνγκσβινγκερ Στατιστικά

*Goal/Goal τα 7/9 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΓΚΡΟΡΟΥΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από τη Στιόρνταλς-Μπλινκ, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο 12ο λεπτό με τον Κρίστενσεν, για να δεχθεί αρχικά την ισοφάριση στο 35′ και εν τέλει την ανατροπή με το αυτογκόλ του Χάρβικεν στο 85′.

Από τη δεύτερη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα προέρχεται η Γκρόρουντ, μετά και από εκείνη κόντρα στην Ασάνε (3-2 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, υποδέχθηκε τη Στιόρνταλς-Μπλινκ, από την οποία και ηττήθηκε με 1-2. Παρότι πήρε από νωρίς το προβάδισμα, είδε την αντίπαλο της να φέρνει το ματς στα ίσα σε ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο, ενώ αν και καλύτερη στο δεύτερο, εν τέλει σκόραρε σε λάθος εστία και έμεινε με άδεια χέρια. Μετά από αυτή τη νέα απώλεια, είναι στους πέντε βαθμούς, δυο πίσω από την αποψινή της αντίπαλο. Χωρίς διπλό σε έξι εξόδους, με τέσσερις ισοπαλίες και δυο ήττες.