* Φάση των «16» του Κυπέλλου Χιλής. Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί απευθείας η διαδικασία των πέναλτι.

* Στο πρωτάθλημα: Σαν Μάρκος – Κομπρελόα 2-1 (25/2/18)

ΚΟΜΠΡΕΛΟΑ (Β’)

Μπορεί να δυσκολεύτηκε, ωστόσο η Κομπρελόα κατάφερε να προσπεράσει το εμπόδιο της Ουνιβερσιδάδ Κατόλικα επικρατώντας με συνολικό σκορ 3-2 (εντός έδρας ήττα 2-1, εκτός έδρας νίκη 2-0), πανηγυρίζοντας παράλληλα την πρόκριση στη φάση των «16» του Κυπέλλου Χιλής. Την Κυριακή (17/6) στο «San Carlos de Apoquindo» οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο 13’ με το γκολ του Πάρα. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε ο Σιμόν τέσσερα λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στις τέσσερις τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε η Κομπρελόα σε όλες τις διοργανώσεις σημείωσε τρεις νίκες και μία ήττα. Σε όλες σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ, ενώ στις τρεις σημειώθηκε GG. Αναστάτωση έχει προκληθεί στο στρατόπεδο της Κομπρελόα, καθώς πριν από λίγες ημέρες λύθηκε η συνεργασία με τον Ροντρίγκο Πέρεζ, ο οποίος εξαπέλυσε πυρά κατά του προέδρου. Τη θέση του στην τεχνική ηγεσία του συλλόγου πήρε ο Ροντρίγκο Μελέντεζ.

Προηγούμενο ματς: Η Κομπρελόα επικράτησε εκτός έδρας με 2-0 της Ουνιβερσιδάδ Κατόλικα για το Κύπελλο Χιλής.

Στατιστικό: Σημειώθηκε over 2,5 στα επτά από τα οχτώ τελευταία παιχνίδια της Κομπρελόα σε όλες τις διοργανώσεις (δες το στην Goalbet)

Το Κομπρελόα – Σαν Μάρκος παίζει στην Goalbet
goalbet-logo

ΣΑΝ ΜΑΡΚΟΣ (Β’)

Παρά την εκτός έδρας ήττα που γνώρισε με 3-1 από την Ικίκε την Κυριακή (17/6), η Σαν Μάρκος πανηγύρισε την πρόκριση στη φάση των «16» του Κυπέλλου Χιλής, καθώς είχε επικρατήσει εντός έδρας με 4-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με το γκολ του Σαλίνας στο 14’, προτού ο Μπερέκα διπλασιάσει τα τέρματά τους στο 81’. Ένα λεπτό αργότερα ο Βέγκα μείωσε σε 2-1 για τους φιλοξενούμενους.

Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε ο Κουμπίγιος στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Στις τρεις τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε η Σαν Μάρκος σε όλες τις διοργανώσεις γνώρισε ισάριθμες ήττες. Σε όλες σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ, ενώ παράλληλα σημειώθηκε GG. «Μαύρα σύννεφα» γυρίζουν πάνω από τον προπονητή της Σαν Μάρκος, Λουίς Μούσρι, καθώς ο σύλλογος βρίσκεται στην τελευταία θέση του πρωταθλήματος.

Προηγούμενο ματς: Την εκτός έδρας ήττα με 3-1 γνώρισε η Σαν Μάρκος από την Ικίκε για το Κύπελλο Χιλής.

Στατιστικό: Σημειώθηκε over 2,5 στα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια της Σαν Μάρκος σε όλες τις διοργανώσεις.