*8η αγωνιστική

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

*2-3 γκολ στα πέντε τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΚΟΜΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Με τον πλέον εμφατικό τρόπο έσπασε το ρόδι στο πρωτάθλημα η Κόμο μετά από έξι αναμετρήσεις (0-3-3), πετώντας στο καναβάτσο την Μπρέσια στο “Mario Rigamonti” (4-2) πριν από δύο βδομάδες. Τον δεύτερο ρόλο πήραν οι φιλοξενούμενοι, προηγήθηκαν δύο φορές στην αναμέτρηση καταφέρνοντας να πανηγυρίσουν ένα σπουδαίο αποτέλεσμα στα τελευταία λεπτά, χάρη στην αποτελεσματικότητά τους.

“Η Αλεσάντρια έχει πολλές ομοιότητες με εμάς”, υπογράμμισε ο προπονητής Γκατούζο που δεν μπορεί να υπολογίζει στις υπηρεσίες του Τσέρι. Αντίθετα, στην αποστολή του συμπεριέλαβε τους Ιοβίν και Τονινέλι.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (4-2) της Μπρέσια. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν δύο φορές με Τσέρι (14′) και Λα Γκουμίνα (47′), απάντησαν ισάριθμες οι Παλάσιο (45′) και Μπάγιτς (84′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσαν οι Μπέλεμο (89′) και Γκλιότζι (90+4′ πεν.). Στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων η Μπρέσια έμεινε με δέκα.

ΚΟΜΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2,5 στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Stoiximan)

*2-3 γκολ στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΛΕΣΑΝΤΡΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Όπως η σημερινή αντίπαλός της Κόμο, έτσι και η Αλεσάντρια έσπασε το ρόδι πριν από δύο βδομάδες επικρατώντας της Κοσέντζα (1-0 εντός). Λιγοστές συγκινήσεις είχε η μεταξύ τους αναμέτρηση, οι ευκαιρίες ήταν μετρημένες ένθεν κακείθεν. Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν μία από αυτές πανηγυρίζοντας μία σπουδαία επικράτηση.

“Ταξιδεύουμε στην έδρα της Κόμο με ταπεινότητα, αποφασιστικότητα και τεράστια θέληση για ένα θετικό αποτέλεσμα”, είπε μεταξύ άλλων ο προπονητής Λόνγκο. Την περασμένη σεζόν στη Serie C η Αλεσάντρια γνώρισε δύο ήττες από την Κόμο (2-0 εντός, 2-1 εκτός).

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (1-0) της Κοσέντζα. Το μοναδικό γκολ σημείωσε ο Ντι Τζενάρο στο 78′.