*41η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Κρου-Κόλτσεστερ 1-0

*Η Κόλτσεστερ είχε χάσει τα πρώτα εφτά εντός έδρας παιχνίδια της με την Κρου, αλλά κέρδισε τα τρία πιο πρόσφατα που έχουν παίξει εκεί.

ΚΟΛΤΣΕΣΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Η Κόλτσεστερ έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Στίβενεϊτζ, ανοίγοντας το σκορ με τον Χολ στο 18’, κόντρα στη ροή του αγώνα. Ισοφαρίστηκε από τον Γκίλμπεϊ στο 47’, έχασε μία μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί, αλλά άντεξε στην έντονη πίεση των αντιπάλων της ως το τέλος, αν και δέχθηκε ένα γκολ στις καθυστερήσεις, το οποίο ακυρώθηκε τελικά ως επιθετικό φάουλ.

Η Κόλτσεστερ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εκτός έδρας απέναντι στην δυνατή Στίβενεϊτζ, σε ένα παιχνίδι που προηγήθηκε, όμως δεν κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμα της. Αυτή ήταν η τέταρτη σερί ισοπαλία της, πέντε στους εννιά τελευταίους αγώνες που δεν κερδίζει, ενώ δεν έχει νίκη και στα οκτώ πιο πρόσφατα παιχνίδια στο γήπεδό της, με πέντε ισοπαλίες σε αυτό το διάστημα.

Βρίσκεται πάντα χαμηλά, στην 21η θέση του βαθμολογικού πίνακα, πλησιάζοντας πάλι σε απόσταση βολής, στο +1 για την ακρίβεια από την ζώνη του υποβιβασμού.

Εκτός του μέσου Τζατζ που δεν θα παίξει ξανά την φετινή αγωνιστική περίοδο, πιο πρόσφατα τραυματίστηκαν ο τερματοφύλακας Χόρνμπι, ο αμυντικός Ντάλισον και ο μέσος Σκούσε που θα λείψουν σίγουρα.

Κόλτσεστερ Στατιστικά

*Εχει 10/11 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 16/24 under 2,5 εντός έδρας, 14/20 στο πρωτάθλημα

*Εχει 14/24 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας, 10/20 στο πρωτάθλημα

*Εχει 13/24 G/G εντός έδρας, 10/20 στο πρωτάθλημα

ΚΡΟΥ

Προηγούμενο ματς: Η Κρου κέρδισε 3-0 εντός έδρας την Μπάροου, αν και το σκορ την κολακεύει εξαιρετικά, παρόλο που ο γκολκίπερ της δεν χρειάστηκε να κάνει ούτε απόκρουση! Πέτυχε δύο τέρματα με πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο από τον Αγκιέι (14’, 33’), με το τρίτο τέρμα να έρχεται από τον Λονγκ στο 89ο λεπτό.

Η Κρου επικράτησε με 3-0 εντός έδρας της Μπάροου, πετυχαίνοντας δεύτερη συνεχόμενη νίκη χωρίς να δεχθεί γκολ, με την αμέσως προηγούμενη να είναι στο πιο πρόσφατο παιχνίδι που έπαιξε μακριά από την έδρα της. Και αυτή ήταν η πρώτη της εκτός μετά από 10 αγώνες, στους οποίους είχε πέντε ήττες.

Είναι σταθερά στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, ανέβηκε στην 16η θέση του, συνεχίζοντας να διατηρεί μία σημαντική απόσταση ασφαλείας από τη ζώνη του υποβιβασμού, ούσα στο +10 από αυτήν.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμού ο αμυντικός Γουίλιαμς και ο μέσος Φίνιγκαν. Ο μέσος Ουάκουε έχει κάποιες ενοχλήσεις και η συμμετοχή του είναι αμφίβολη.