*Μόλις μια ήττα για το Πόρτλαντ στα τελευταία οκτώ ματς κόντρα στο Κολόμπους (6-1-1).

Δείτε τα Προγνωστικά Αμερικής

ΚΟΛΟΜΠΟΥΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 κόντρα στο Σολτ Λέικ.

Μπορεί να αισθάνεται ικανοποίηση για το εκτός έδρας 0-0 κόντρα στο Σολτ Λέικ την περασμένη εβδομάδα, δεν άξιζε κάτι περισσότερο. Στο πρώτο ημίχρονο είχε αρκετά την μπάλα στα πόδια της, αλλά απείλησε ελάχιστα, το Σολτ Λέικ είχε περισσότερες καθαρές φάσεις. Στο δεύτερο μέρος το Σολτ Λέικ ήταν πολύ καλύτερο, έφτασε μέχρι και στο 77% κατοχή μπάλας, απείλησε και έβγαλε φάσεις, άξιζε κάτι περισσότερο. Τρίτη σερί ισοπαλία μετά το εντός έδρας 1-1 με την Ουάσινγκτον και το εκτός έδρας 2-2 με το Νάσβιλ, τέταρτη διαδοχική αγωνιστική που δεν κερδίζει, μετρά ρεκόρ 2-2-2 στις τελευταίες έξι αγωνιστικές. Επιστρέφει ο Τσούτσο Ερνάντες (Επιθετικός, 6,3).

ΚΟΛΟΜΠΟΥΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 5/6 Under 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Έρχεται από 4/6 G/G ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΠΟΡΤΛΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 κόντρα στο Λος Άντζελες. Το 1-0 ο Μόρα στο 11’, το 1-1 ήρθε απ’ τον Μπόγκους στο 22’. Το 2-1 ήρθε απ’ τον Εβάντερ στο 34’, το 2-2 έκανε ξανά ο Μπόγκους στο 51’. Με δέκα παίκτες απ’ το 48’ το Πόρτλαντ.

Ιδιαίτερα ευάλωτο ανασταλτικά, πήρε περισσότερα απ’ όσα άξιζε την περασμένη εβδομάδα στο εντός έδρας ματς με το Λος Άντζελες. Στο πρώτο ημίχρονο είχε αποτελεσματικότητα, έβγαλε δύο φάσεις και βρήκε ισάριθμα γκολ, πήγε στα αποδυτήρια με προβάδισμα 2-1. Τα δεδομένα άλλαξαν γρήγορα στο δεύτερο 45λεπτο λόγω της αποβολής του γκολκίπερ Κρεπό, το Λος Άντζελες ισοφάρισε έπειτα από τρία λεπτά και πίεσε πάρα πολύ στη συνέχεια, έβγαλε αρκετές φάσεις και άξιζε τη νίκη. Δεύτερη σερί ισοπαλία μετά το εκτός έδρας 3-3 κόντρα στο Κάνσας, είχαν προηγηθεί τρεις διαδοχικές ήττες, που είχε κακή εικόνα ανασταλτικά, δέχτηκε έξι γκολ στα δύο ματς από Φιλαδέλφεια και Βανκούβερ. Με 9 πόντους είναι στην 10η θέση της Δύσης.