*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Μεξικού

ΚΛΑΜΠ ΑΜΕΡΙΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Τσίβας Γουαδαλαχάρα, στα πλαίσια των φιλικών προετοιμασίας. Το 1-0 ο Κινόνες στο 29’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο ίδιος στο 54’.

Καλή εμφάνιση και νίκη για την Κλαμπ Αμέρικα. Είχε τον έλεγχο στο ματς, εκμεταλλεύτηκε στις ευκαιρίες που δημιούργησε και κατάφερε να απειλήσει με αξιώσεις την αντίπαλη εστία και στα δύο ημίχρονα.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί της θέλει να δώσει, διατηρώντας ή και αυξάνοντας ιδανικά απόσταση της, παραμένοντας στην κορυφή του πρωταθλήματος. Εξαιρετική επιθετικά, δεν μπορεί να σταματήσει να σκοράρει, ενώ δεν πτοείται καθόλου ακόμα κι αν βρεθεί πίσω στο σκορ.

Κλαμπ Αμέρικα Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΣΑΝΤΟΣ ΛΑΓΚΟΥΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Κλαμπ Λεόν, στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Λόπεζ στο 45+3’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Μπεγιόν στο 51’. Οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Τόρες στο 14’ και στη συνέχεια με εννέα μετά την κόκκινη του Κορέα στο 45+8’.

Τραγική εμφάνιση και ήττα για τη Σάντος Λαγκούνα. Έμεινε από νωρίς με παίκτη λιγότερο, με τους φιλοξενούμενους να το εκμεταλλεύονται πλήρως, παίρνοντας κεφάλι στο σκορ. Στις καθυστερήσεις δέχθηκε ακόμα μια κόκκινη κάρτα και στην επανάληψη υπέκυψε για ακόμα μια φορά.

Αντίδραση θέλει να βγάλει, όμως το έργο της θα είναι δύσκολο, αφού φιλοξενείται από την πρωτοπόρο του πρωταθλήματος. Τραγική αμυντικά, δεν μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ, αλλά στα θετικά είναι το γεγονός ότι συνηθίζει να βρίσκει εξίσου το δρόμο προς τα δίχτυα.