ΚΙΝΑ - ΟΜΑΝ Προγνωστικά

*5η αγωνιστική της τρίτης φάσης των προκριματικών για το Παγκόσμιο Κύπελλο του 2022.

*12 εθνικές ομάδες, χωρισμένες σε 2 γκρουπ. Οι 2 πρώτοι από κάθε γκρουπ προκρίνονται στην τελική φάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

*Οι 2 ομάδες που θα τερματίσουν στην 3η θέση του κάθε γκρουπ δίνουν αγώνες μπαράζ μεταξύ τους.

*Σε περίπτωση ισοβαθμίας στο βαθμολογικό πίνακα, το κριτήριο που καθορίζει την τελική κατάταξη είναι η διαφορά τερμάτων.

*Με n/g+under2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν και οι δύο προηγούμενες αναμετρήσεις των δύο ομάδων για τα προκριματικά Μουντιάλ.

Δες τις νόμιμες Στοιχηματικές Εταιρίες

ΚΙΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εκτός έδρας ήττα με 3-2 από τη Σαουδική Αραβία, την προηγούμενη αγωνιστική. Οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν στο 1ο ημίχρονο και δίκαια προηγήθηκαν με 2-0 (15′, 38′). Με το καλημέρα του β’ μέρους οι Κινέζοι μείωσαν σε 2-1, κάτι που άλλαξε δραματικά την εικόνα του παιχνιδιού. Οι Σαουδάραβες κλείστηκαν στα καρέ τους για να διαφυλάξουν τη νίκη και με αντεπίθεση στο 72′ έκαναν το 3-1. Το μόνο που κατάφερε η Κίνα ήταν να μειώσει στο τελικό 3-2 στο 87ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ήταν η 3η ήττα της σε 4 παιχνίδια για την τρίτη προκριματική φάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου. Βρίσκεται στην 5η θέση του Γκρουπ Β, στο -3 από την 3η θέση, που οδηγεί στα μπαράζ για την πρόκριση στην τελική φάση του Μουντιάλ. Μετράει 4 νίκες στα τελευταία 5 εντός έδρας παιχνίδια της.

Χωρίς απουσίες θα παραταχθεί στη σημερινή αναμέτρηση.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 3-2 από τη Σαουδική Αραβία.

Κίνα Στατιστικά

*Over2.5 γκολ στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της. (Δες το στην Interwetten)

*G/g στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ
ΟΜΑΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εντός έδρας νίκη με 3-1 επί του Βιετνάμ, την προηγούμενη αγωνιστική. Σε ένα 1ο ημίχρονο γεμάτο αλλαγές συναισθημάτων, αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι στο 16ο λεπτό της αναμέτρησης, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν προβάδισμα στο σκορ στο 39′. Η χαρά τους δεν κράτησε πολύ, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν σε 1-1 στο 45+1′. Με το καλημέρα του β’ μέρους, το Ομάν έκανε το 2-1 στο 49′, για να διευρύνει το προβάδισμα του στο 63ο λεπτό της αναμέτρησης, σε ένα δίκαιο σε γενικές γραμμές αποτέλεσμα.

Ήταν η 2η νίκη του σε 4 αγώνες για την τρίτη προκριματική φάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου. Βρίσκεται στην 3η θέση του Γκρουπ Β, ισόβαθμο με την 4η Ιαπωνία. Μετράει 4 νίκες στα τελευταία 5 επίσημα εκτός έδρας παιχνίδια του.

Με πλήρες ρόστερ ταξίδεψε για τη σημερινή αναμέτρηση.