5η αγωνιστική

*Οι δύο ομάδες έρχονται αντιμέτωπες για πρώτη φορά στην ιστορία τους.

ΚΗΦΙΣΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εκτός έδρας ήττα με 0-1 απέναντι στον Αστέρα Βλαχιώτη, την προηγούμενη αγωνιστική. Σε ένα παιχνίδι που δε διεκδικεί δάφνες ποιότητας, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 60ο λεπτό της αναμέτρησης, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ντοριβά. Η Κηφισιά άντεξε την πίεση των γηπεδούχων στο τελευταίο μισάωρο του παιχνιδιού και πήρε ακόμη μια νίκη, με το 0-1 να μένει μέχρι τέλους.

Ήταν η 3η της νίκη σε 4 παιχνίδια πρωταθλήματος, έχοντας κρατήσει ανέπαφη την εστίας της και στις τρεις αυτές νίκες. Βρίσκεται στην 3η θέση του Νότιου ομίλου, στο -1 από την πρωτοπόρο ΑΕΚ Β. Εντός έδρας μετράει 1 νίκη και 1 ήττα σε 2 αγώνες για το πρωτάθλημα.

Τραυματίστηκε ο Καραγκούνης (3 συμμ./2 γκολ). Εκτός οι Λίμα (-), Ποζατζίδης (-)και Ρέντζης (-).

Αποστολή: Μιχελής, Κολοβούρης, Αντωνόπουλος, Εσλέρ, Αρτυματάς, Σωτηράκος, Μκρτσιάν, Παυλάκης, Σμπώκος, Τόλιος, Παπαγγελής, Γκότοβος, Πριόνας, Παπασάββας, Πρίτσας, Ντοριβά, Αγγελόπουλος, Τζέλης, Οικονομίδης, Κρητικός, Τεττέι, Γιαννιτσάνης, Φελίπε Σόουζα Φερέιρα και Καλλέργης.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 0-1 απέναντι στον Αστέρα Βλαχιώτη.

Κηφισιά Στατιστικά

*Under2.5 γκολ στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της. (Δες το στην betshop)

*N/g στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εντός έδρας νίκη με 1-0 επί της Επισκοπής, την προηγούμενη αγωνιστική. Ήταν πολύ κακός καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, με τους φιλοξενούμενους να δημιουργούν ουκ ολίγες ευκαιρίες, αλλά να είναι άτυχοι στην τελική προσπάθεια. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε ο Σινγκ στο 88ο λεπτό, κόντρα στη ροή του παιχνιδιού.

Ήταν η 1η του νίκη μετά από εκείνη της πρεμιέρας στην έδρα του Ηροδότου (1-2). Παρά το γεγονός ότι δεν πείθει με τις εμφανίσεις του, βρίσκεται στο -3 από την πρωτοπόρο ΑΕΚ Β, στη βαθμολογία του Νοτίου ομίλου.

Τραυματίστηκε ο Παπαδόπουλος (2 συμμ.). Εκτός παραμένουν οι τραυματίες Ρούσσος (-)και Σκαφίδας (1 συμμ.).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 1-0 επί της Επισκοπής.