* Φιλική αναμέτρηση

* Ο αγώνας διεξάγεται στη Βιέννη

* Πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση

ΧΙΛΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ήττα (2-0) από το Μαρόκο σε φιλική αναμέτρηση. Ο Μπουφάλ με πέναλτι άνοιξε το σκορ στο 52ο λεπτό και ο Σαμπίρι διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 78’.

Μία ακόμη ήττα βίωσε μέσα στο 2022 η “ρόχα”, 5η στα 6 τελευταία παιχνίδια της, επίσημα και φιλικά, σε όλα απέτυχε να σκοράρει!

Με πολλά γνωστά ονόματα παρατάχθηκε την Παρασκευή απέναντι στο Μαρόκο, αλλά και πάλι απέτυχε το συγκρότημα του Εντουάρντο Μπερίσο. Βασικοί ξεκίνησαν οι Σάντσες (Μαρσέιγ), Μπρερετόν (Μπλάκμπερν), Βιδάλ (Φλαμένγκο), Πούλγαρ (Φλαμένγκο), Αράνγκις (Λεβερκούζεν), Ντίας (Ρίβερ), Μεδέλ (Μπολόνια).

Πιθανώς θα πάρουν χρόνο συμμετοχής παίκτες με λιγότερες συμμετοχές με το εθνόσημο σήμερα, αφού οι Χιλιανοί απέτυχαν να προκριθούν για το επερχόμενο Μουντιάλ.

ΧΙΛΗ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 5 τελευταία παιχνίδια της

* No Goal τα 6/8 τελευταία παιχνίδια εκτός συνόρων

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΚΑΤΑΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ήττα (2-0) από τον Καναδά σε φιλική αναμέτρηση. Μόλις στο 4ο λεπτό προηγήθηκαν οι Καναδοί με το Λάριν και στο 13’ ο Ντέιβιντ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Συνεχίζει τα φιλικά προετοιμασίας για το Παγκόσμιο Κύπελλο, το οποίο θα φιλοξενήσει το Κατάρ, τρίτο μέσα σε μία εβδομάδα το σημερινό με τη Χιλή.

Την προηγούμενη Τρίτη έχασε 0-3 από την Under 23 της Κροατίας και την Παρασκευή ηττήθηκε εύκολα κι από τον Καναδά, με το τελικό 0-2 να έχει διαμορφωθεί πολύ νωρίς.

5ο σερί παιχνίδι που αποτυγχάνουν να βρουν τα αντίπαλα δίχτυα οι παίκτες του εκλέκτορα Φέλιξ Σάντσες. Το Νοέμβριο θα αντιμετωπίσουν Εκουαδόρ, Σενεγάλη και Ολλανδία στον όμιλο του Μουντιάλ.