14η αγωνιστική

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 6/7 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιαπωνίας

ΚΑΣΙΒΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από τη Γιοκοχάμα, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα που δέχθηκε με πέναλτι στο 69ο λεπτό, διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα.

Την ήττα υπέστη και πάλι η Κασίβα, μετά από τρία παιχνίδια, στα οποία και είχε μια νίκη και δυο ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, υποδέχθηκε τη Γιοκοχάμα, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 0-1. Αποτέλεσμα που την αδικεί πλήρως, καθώς είχε την επιθετική πρωτοβουλία, αλλά παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε δεν κατάφερε να βρει δίχτυα, γεγονός που “πλήρωσε” κόντρα στη ροή και από το σημείο του πέναλτι. Κάπως έτσι, ο Βραζιλιάνος τεχνικός Νελσίνιο Μπαπτίστα είδε την πόρτα της εξόδου από τη διοίκηση, με τον μέχρι πρότινος βοηθό του, Μασάμι Ιχάρα να τον αντικαθιστά. Αρκετά χαμηλή η Κασίβα, έχοντας συγκεντρώσει μόλις έντεκα βαθμούς. Παραμένει εκτός ο αριστερός μπακ Ντιέγκο.

Κασίβα Στατιστικά

*Under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΒΙΣΣΕΛ ΚΟΜΠΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Χιροσίμα, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο 47ο λεπτό με το αυτογκόλ του Αράκι, για να βρει και πάλι δίχτυα στις καθυστερήσεις με τον Μούτο.

Αήττητη παρέμεινε για τέταρτο διαδοχικό παιχνίδι η Βίσσελ Κόμπε. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τακαγιούκι Γιοσίντα υποδέχθηκε τη Χιροσίμα, της οποίας και επικράτησε με 2-0. Ισορροπημένο το μεταξύ τους παιχνίδι, στο οποίο αμφότερες είχαν ευκαιρίες, όμως η ίδια αποδείχθηκε πιο εύστοχη στην τελική προσπάθεια, για να φτάσει στο θετικό αποτέλεσμα. Μετά και από αυτή τη νέα επιτυχία, διατηρείται σταθερά στην κορυφή της κατάταξης, με 29 βαθμούς, ανοίγοντας στους πέντε τη διαφορά από τους διώκτες της. Σταθερά εκτός ο Ριούχο Κικούτσι.