13η αγωνιστική

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΚΑΡΝΤΙΦ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Μπέρνλι με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Τέγια στο 48’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ρόμπινσον στο 90’.

Θετικότατο αποτέλεσμα για την Κάρντιφ και μια αρκετά καλή εμφάνιση. Μέτριο πρώτο μέρος, καθώς δημιούργησε μεν ευκαιρίες, αλλά δεν κατάφερε να απειλήσει με καμία από αυτές την αντίπαλη εστία. Στο δεύτερο ημίχρονο το ματς είχε περισσότερες ευκαιρίες, με τους φιλοξενούμενους να πιάνουν στον ύπνο την άμυνά της στην έναρξή του παίρνοντας κεφάλι στο σκορ, όμως με τη συμπλήρωση ενενήντα λεπτών αγώνα, ήρθε η ισοφάριση.

Την επιστροφή της στις νίκες κυνηγάει σήμερα, έχοντας ανεβασμένη ψυχολογία μετά την καλή εμφάνιση και το θετικό αποτέλεσμα που απέσπασε το Σάββατο. Η αλήθεια είναι πως έχει χάσει το μέταλλό της, ενώ ξεκίνησε με πολύ θετικό τρόπο τη σεζόν και φάνηκε αρκετά ανταγωνιστική στις πρώτες αγωνιστικές. Η συνέχεια παρ’ όλα αυτά έδειξε πολλές αστάθειες αμυντικά και μεγάλη αναποτελεσματικότητα στο επιθετικό της κομμάτι, τα οποία της κόστισαν σημαντικούς βαθμούς και την άφησαν πίσω βαθμολογικά. Παράλληλα έχει και μερικές σημαντικές απουσίες να την ταλαιπωρούν, όπως αυτή του Κόλινς, ενώ τη λίστα συμπληρώνουν οι επίσης τραυματίες Μπίντας και Ετέτε. Αμφίβολος για το σημερινό παιχνίδι θα είναι ο Κόλγουιλ, καθώς είχε ενοχλήσεις.

Κάρντιφ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΜΠΛΑΚΜΠΕΡΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Μίλγουολ με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Ντόλαν στο 57’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Μπρέρετον Ντίαζ στο 63’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κούπερ στο 75’.

Η αποτελεσματικότητα έκανε τη διαφορά για τη Μπλάκμπερν κόντρα στη Μίλγουολ. Καλύτερη στο πρώτο μέρος, όμως δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που δημιούργησε, μένοντας στο μηδέν. Στο δεύτερο ημίχρονο ήταν αποτελεσματικότερη, παίρνοντας προβάδισμα στο σκορ και διπλασιάζοντας τα τέρματά της λίγα λεπτά αργότερα. Στη συνέχεια έδειξε αδράνεια και το πλήρωσε, δεχόμενη εξίσου γκολ από τους φιλοξενούμενους, κάνοντας το τελευταίο δεκαπεντάλεπτο αρκετά αμφίρροπο.

Πήρε ψυχολογία μετά τη νίκη αυτή και θέλει ιδανικά σήμερα να επιστρέψει στις νίκες μακριά από το γήπεδό της. Δεν είναι στην καλύτερη δυνατή κατάσταση, δεν μπορεί να βρει σταθερότητα και αυτό την πληγώνει αρκετά και την κρατάει πίσω τόσο αγωνιστικά, όσο και βαθμολογικά. Μεγάλο της πρόβλημα οι αμυντικές αστάθειες που βγάζει αρκετά συχνά, αλλά παράλληλα μεγάλο της πλεονέκτημα η έφεση που έχει στο σκοράρισμα. Θετικό το γεγονός ότι επέστρεψαν οι περισσότεροι τραυματίες στις προπονήσεις, με μοναδική απουσία πλέον να είναι ο Μπαρνς.