*4η αγωνιστική

*NG στα 6/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΚΑΡΛΣΡΟΥΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με την Γκρόιτερ Φιρτ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Ατσέ στο 57′, ισοφάρισε με πέναλτι ο Βάνιτσεκ (66′).

Η Καρλσρούη επέστρεψε με τον βαθμό από την έδρα της Γκρόιτερ Φιρτ την προηγούμενη βδομάδα (1-1), ανοίγοντας παράλληλα λογαριασμό στο φετινό πρωτάθλημα. Ισοφάρισε εννέα λεπτά μετά το γκολ που δέχτηκε και ανέτρεψε τα δεδομένα στο 79′, προτού ο VAR ακυρώσει το τέρμα του Βάνιτσεκ ως οφσάιντ.

Στις καθυστερήσεις ο τερματοφύλακας Γκέρσμπεκ την κράτησε όρθια με σπουδαία απόκρουση. Η Καρλσρούη αντιμετώπισε συνολικά 14 φορές τη Σαντχάουζεν στη δεύτερη κατηγορία πανηγυρίζοντας έξι νίκες (τέσσερις ήττες). “Κάναμε ένα μεγάλο βήμα εμπρός, θέλουμε να συνεχίσουμε στον ίδιο δρόμο”, είπε ο προπονητής Άινερ.

ΚΑΡΛΣΡΟΥΗ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 4,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*NG στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΣΑΝΤΧΑΟΥΖΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (1-0) της Φορτούνα. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπάχμαν (46′).

Η Σαντχάουζεν άντεξε την ισχυρή πίεση που της ασκήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με αντίπαλο την Φορτούνα, “χτυπώντας” με την έναρξη του δευτέρου για το τελικό 1-0 στο “Hardtwald”. Δημιούργησε τις ευκαιρίες για να “καθαρίσει” πιο εύκολα τη νίκη, δίνοντας από το ξεκίνημα την κατοχή μπάλας στους φιλοξενούμενους.

Μετά από τέσσερις σερί ήττες που γνώρισε, η Σαντχάουζεν παρέμεινε αήττητη με αντίπαλο την Καρλσρούη την προηγούμενη σεζόν (0-0 εντός, 2-0 εκτός). “Η Καρλσρούη δεν ξεκίνησε καλά το πρωτάθλημα, δεν μπορούμε να μιλήσουμε για φαβορί από τόσο νωρίς”, ανέφερε ο προπονητής Σβαρτς.