*Στον πρώτο γύρο: Κίκερς – Καρλσρούη 2-4

*Under 2,5 στα 5/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΚΑΡΛΣΡΟΥΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μετά από δύο βδομάδες καραντίνας, λόγω πολλών κρουσμάτων κορωνοϊού στο στρατόπεδό της, οι ποδοσφαιριστές της Καρλσρούης επέστρεψαν σε κανονικό ρυθμό προπονήσεων την Τετάρτη ενόψει της αναμέτρησης με την Κίκερς. Θα πρέπει να γυρίσουμε στις 3 του μηνός για να βρούμε την τελευταία αγωνιστική δραστηριότητα του συλλόγου, όταν γνώρισε την εντός έδρας ήττα με αντίπαλο την Όσναμπρικ (1-0).

Θεωρητικά το συγκρότημα του Άινερ διατηρεί βαθμολογικές ελπίδες για κατάκτηση μίας θέσης που οδηγεί στην Μπουντεσλίγκα, στις επτά τελευταίες εντός έδρας αγωνιστικές πανηγύρισε μόλις μία νίκη επί του Αννόβερου (1-0) στις 27 Ιανουαρίου (τέσσερις ισοπαλίες, δύο ήττες). Σε καραντίνα παραμένουν οι Αμαέτσι και Λιρ.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (1-0) από την Όσναμπρικ. Το μοναδικό γκολ σημείωσε ο Σάντος στο 48′. Οι φιλοξενούμενοι αστόχησαν σε πέναλτι του Κερκ μόλις στο 2′.

ΚΑΡΛΣΡΟΥΗ Στατιστικά

*NG στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα επτά τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε νόμιμα στην Betshop (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)
21+ ΚΕΘΕΑ: 1114 Ρυθμιστής εμπορικής επικοινωνίας: ΕΕΕΠ

ΚΙΚΕΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μειώθηκαν ακόμα περισσότερο οι ελπίδες αποφυγής του απευθείας υποβιβασμού για την Κίκερς, αγνοεί τη νίκη σε τρεις αγωνιστικές (0-1-2) και προέρχεται από ήττα κόντρα στην Ντάρμσταντ (3-1 εντός). Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, κόντρα στη ροή της αναμέτρησης δέχτηκαν γκολ στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου.

Συνέχισαν να πιέζουν στο δεύτερο, ισοφάρισαν στο 63′ και παραδόθηκαν στην ευστοχία των αντιπάλων τους. Παραμένοντας στους 20 βαθμούς το συγκρότημα του Σαντέλι δεν λέει να ξεκολλήσει από την τελευταία θέση, όντας στο -7 από την 16η που οδηγεί στα μπαράζ παραμονής. Η Κίκερς γνώρισε την ήττα στις 7/8 τελευταίες εκτός έδρας αγωνιστικές.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (3-1) από την Ντάρμσταντ. Ο Ντουρσούν έκανε το 1-0 με πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, απάντησε ο Ντίετζ στο 63′ για τους γηπεδούχους. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσαν οι Σκάρκε (79′) και Πλάτε (90+3′). Στο 67′ η Κίκερς έμεινε με δέκα παίτκες.