*20η αγωνιστική

*Η Σάτον κέρδισε πέρυσι δύο φορές την Καρλάιλ χωρίς να δεχθεί καν γκολ.

ΚΑΡΛΑΪΛ

Προηγούμενο ματς: Η Καρλάιλ έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Γουόλσολ, παρόλο που προηγήθηκε στο 29’ με τέρμα του Εντμονσον. Και άντεχε, ως το 88ο λεπτό, όταν ισοφαρίστηκε από τον Γουίλιαμς, στη συνέχεια κατέρρευσε και δέχθηκε και δεύτερο γκολ από τον Τζέιμς – Τέιλορ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Καρλάιλ ηττήθηκε με 2-1 εκτός έδρας από την Γουόλσολ, αλλά για το κύπελλο Αγγλίας, με αποτέλεσμα να αποκλειστεί από τη συνέχεια του θεσμού. Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από πέντε παιχνίδια στα οποία είχε κερδίσει τα τρία. Στην έδρα της πάντως είναι αρκετά δυνατή, τουλάχιστον δεν χάνει, έχοντας ηττηθεί μόνο από την πρωτοπόρο Λέιτον Οριεντ στο πρωτάθλημα, με έξι νίκες σε 11 παιχνίδια εκεί.

Μπήκε εντός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο στην κατηγορία της, στην 6η θέση του, αλλά σε απόσταση βολής, στο +2 συγκεκριμένα, από την ομάδα που βρίσκεται στην όγδοη θέση. Και είναι λίγο πίσω, στο -6 για την ακρίβεια, από την πρώτη τριάδα και τις θέσεις απευθείας ανόδου.

Παραμένουν εκτός οι τραυματίες Ντίκενσον (ΜΕ), Ντίξον (ΜΕ), ενώ πιο πρόσφατα χτύπησε και ο επιθετικός Πάτρικ που θα μείνει εκτός για περίπου δύο εβδομάδες ακόμη, αλλά και οι αμυντικοί Μπακ, Μπάρκλεϊ, ενώ αμφίβολη είναι η συμμετοχή του αμυντικού Γουίλαν.

Καρλάιλ Στατιστικά

*Εχει 4/5 G/G μαζί με over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

* Εχει 7/12 G/G εντός έδρας

ΣΑΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Σάτον έχασε με 1-0 εκτός έδρας από την Γουίμπλεντον, δεχόμενη το γκολ σχετικά νωρίς, από τον Χάντλιν στο 17ο λεπτό της αναμέτρησης, χωρίς να μπορέσει να αντιδράσει ως το τέλος.

Η Σάτον ηττήθηκε με 1-0 εκτός έδρας από την Γουίμπλεντον, αλλά για το Λιγκ Τρόφι, με αποτέλεσμα να αποκλειστεί από τη συνέχεια του θεσμού. Αυτή ήταν η τέταρτη ήττα της στους πέντε τελευταίους αγώνες, όλες χωρίς να σκοράρει καν! Και έχει μόνο μία νίκη στα εφτά πιο πρόσφατα παιχνίδια της, ενώ μακριά από την έδρα της έχει δύο σερί ήττες και τρία συνεχόμενα παιχνίδια χωρίς νίκη.

Εχει εδραιωθεί στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, ούσα πλέον στην 17η θέση του, απέχοντας πιο κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού, ούσα στο +8 από αυτήν, απ’ ότι στην πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, από την οποία είναι στο -9.

O αμυντικός Γκούντλαϊφ που χτύπησε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος θα μείνει καιρό εκτός, πιο πρόσφατα χτύπησαν οι αμυντικοί Μπάντεν, Πιερ, Ρόου που δύσκολα θα παίξουν επίσης.