*29η αγωνιστική

*Στον Α’ γύρο: Μποέμιανς 1905 – Καρβίνα 1-0

*8/10 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με N/G

*5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με άσο στο πρώτο ημίχρονο

*Μόλις μία νίκη έχει η Καρβίνα στα έντεκα τελευταία παιχνίδια της με αντίπαλο την Μποέμιανς (1-4-6).

ΚΑΡΒΙΝΑ

Προηγούμενο ματς: Σε όμορφο παιχνίδι, έμεινε στο 2-2 απέναντι στην Μπάνικ Οστράβα εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 19′, ισοφάρισε στο 62′, η αντίπαλος ανέκτησε το προβάδισμά της με πέναλτι στο 74′, ωστόσο κατάφερε να απαντήσει ξανά (80′).

Παλικαρίσιο βαθμό απέσπασε η Καρβίνα την περασμένη εβδομάδα απέναντι στην φορμαρισμένη Μπάνικ Οστράβα και έδειξε για ακόμη μια φορά αυταπάρνηση. Δεν μπήκε καλά στο ματς και έβγαλε μπόλικο άγχος, το οποίο όμως κατάφερε να τιθασεύσει στην επανάληψη και να παίξει πιο ορθολογικά. Αξιοποίησε τους κενούς χώρους και μολονότι έμεινε δις πίσω στο σκορ, κατάφερε να ισοφαρίσει και τις δύο φορές. Μετά την νίκη της Σέσκε και το γεγονός πως η ίδια παραμένει χωρίς τρίποντο στα τρία τελευταία παιχνίδια (0-2-1), έπεσε στην τελευταία θέση. Τραυματίες οι Κρτσικ, Ντολεζάλ, Μπεντέρκα, Μίκους και Τσούρμα.

Καρβίνα Στατιστικά

*8/10 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

*5/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

ΜΠΟΕΜΙΑΝΣ 1905

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 1-3 από την Σπάρτα Πράγας εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Μολονότι προηγήθηκε στα τέλη του ημιχρόνου (40′), είδε την αντίπαλο να ισοφαρίζει άμεσα (45+2′) και στην συνέχεια να φτάνει στην ανατροπή (48′). Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 74′.

Δεν περίμενε το ματς κόντρα στην πρωταθλήτρια Σπάρτα Πράγας για να βελτιώσει την βαθμολογική της κατάσταση. Ήταν ανταγωνιστική για ένα ημίχρονο, αλλά στο τέλος μίλησε η κλάση και η εμπειρία της φιλοξενούμενης. Πιο κοντά από ποτέ στα πλέι άουτ, αφού βρίσκεται στο -4 από την δέκατη θέση, η σεζόν τείνει να εξελιχθεί σε μεγάλο φιάσκο, ειδικά αν αναλογιστεί κανείς πως πέρυσι κατάφερε να βγει στην Ευρώπη. Χρειάζεται το απόλυτο των βαθμών και το πρόγραμμα το επιτρέπει, ωστόσο δεν πρέπει μια εκ των Τέπλιτσε και Χράντετς να κερδίσει κανένα από τα δύο παιχνίδια τους. Γνώριμα τα αγωνιστικά της ζητήματα.