29η αγωνιστική

*Σε ουδέτερη τοποθεσία, στην πόλη Χαϊκού.

*Α’ Γύρος: Θρι Τάουνς – Κανγκτζού 3-4.

ΚΑΝΓΚΤΖΟΥ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με 2-3 απέναντι στην πρωταθλήτρια Σαντόνγκ Ταϊσάν, την περασμένη αγωνιστική. Μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και κατάφερε να πάρει προβάδισμα δύο τερμάτων στο 26ο λεπτό! Οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν στο β’ μέρος, μείωσαν σε 1-2 στο 80′, αλλά η Κανγκτζού κατάφερε να “κλειδώσει” τη νίκη κάνοντας το 1-3 εννέα λεπτά αργότερα. Το τελικό 2-3 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κρισάν.

Αυτό ήταν το πέμπτο συνεχόμενο παιχνίδι της χωρίς ήττα (3-2-0), σε πρωτάθλημα και κύπελλο. Βρίσκεται στη 13η θέση της βαθμολογίας, σε απόσταση ασφαλείας από τη ζώνη του υποβιβασμού. Με under2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 15 από τις 28 αναμετρήσεις της έως τώρα στο πρωτάθλημα.

Μοναδική απουσία ο τιμωρημένος Καντέ.

ΚΑΝΓΚΤΖΟΥ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*G/g στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Over3.5 γκολ στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΘΡΙ ΤΑΟΥΝΣ

Προηγούμενο ματς: Γνώρισε την ήττα με 2-3 από την Τσανγκτσούν Γιατάι, την περασμένη αγωνιστική. Σε ένα ισορροπημένο 1ο ημίχρονο, με λίγες φάσεις εκατέρωθεν, η Θρι Τάουνς έμεινε πίσω στο σκορ σε κρίσιμο χρονικό σημείο (0-1 στο 39′). Νωθρό το ξεκίνημα της στο β’ μέρος, δέχτηκε το 0-2 στο 50ο λεπτό. Έβγαλε αντίδραση, κυρίαρχησε στον αγωνιστικό χώρο και κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα στο 88ο λεπτό. Έχασε την αυτοσυγκέντρωση λίγο πριν το τέλος του παιχνιδιού, με το τελικό 2-3 να διαμορφώνεται στο 90+4′, χάρη σε αυτογκόλ του Ντενγκ.

Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα μετά από τρεις συνεχόμενες νίκες, σε πρωτάθλημα και κύπελλο. Δεν εκμεταλλεύτηκε την ήττα της Σαντόνγκ στο δικό της παιχνίδι. Οι δύο ομάδες να εξακολουθούν να βρίσκονται ισόβαθμες στην κορυφή της βαθμολογίας, με τη Θρι Τάουνς να έχει το πλεονέκτημα στην ισοβαθμία. Με over2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 22 από τις 28 αναμετρήσεις της έως τώρα στο πρωτάθλημα.

Χωρίς απουσίες θα παραταχθεί στη σημερινή αναμέτρηση.