* 7η αγωνιστική

* No Goal & Under 2.5 τα 7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Η Καϊσέρισπορ μετρά τρεις σερί εντός έδρας νίκες επί της Μπασακσεχίρ, δίχως να δεχθεί γκολ.

ΚΑΪΣΕΡΙΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (2-1) από την Μπεσίκτας. Ο Μανέ (47’) άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, αλλά οι Αμπουμπακάρ (56’), Όξλεϊντ-Τσαμπερλέιν (62’) ανέτρεψαν το σκορ για την Μπεσίκτας.

Την πρώτη ήττα της σεζόν υπέστη η ομάδα της Καισάρειας την προηγούμενη Κυριακή στην Κωνσταντινούπολη, στο δεύτερο παιχνίδι του κόουτς Ουτσάρ στον πάγκο.

Κυριαρχήθηκε στο πρώτο ημίχρονο (30% κατοχή) από την Μπεσίκτας, απειλήθηκε πολλάκις η εστία της, αλλά η μοναδική της τελική σε αντεπίθεση ήταν η μεγαλύτερη ευκαιρία ως την ανάπαυλα. Δευτερόλεπτα μετά απ’ αυτήν σκόραρε σε κόρνερ, αλλά δεν το χάρηκε πολύ το προβάδισμα. Ισοφαρίστηκε με τον ίδιο τρόπο και παρουσίασε κενά ανάμεσα στα στόπερ για την ανατροπή. Δεν αντέδρασε στο 2-1, περισσότερο κινδύνευσε με τρίτο γκολ.

Τα ρεπορτάζ κάνουν λόγο για έξτρα μπόνους της διοίκησης προς τους παίκτες για το σημερινό παιχνίδι, καθώς το διαζύγιο με τον κόουτς Ατάν, που επισκέπτεται σήμερα την Καισάρεια ως αντίπαλος, ήταν περιπετειώδες.

Στα αγωνιστικά, είναι περιορισμένες οι επιλογές στη μεσαία γραμμή, καθώς οι Κεμέν, Καρντόσο, Καρίμι δεν είναι διαθέσιμοι λόγω τραυματισμών.

ΚΑΪΣΕΡΙΣΠΟΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* “2-3 γκολ” τα 5 τελευταία παιχνίδια της

* No Goal τα 6/7 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΜΠΑΣΑΚΣΕΧΙΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (4-0) από τη Φενέρμπαχτσε. Ο Τζικού (5’) άνοιξε το σκορ, με αυτογκόλ (10’) έγινε το 2-0. Ο Ζιμάνσκι διαμόρφωσε το τελικό σκορ σκοράροντας στο 20ο και 80ο λεπτό.

Μετά το νικηφόρο ντεμπούτο του, ο κόουτς Ατάν δεν κατάφερε να πάρει κάτι από τα δύο κολλητά ντέρμπι με τους διεκδικητές του τίτλου και η εμφάνιση της ομάδας του στο εξ αναβολής παιχνίδι της Πέμπτης ήταν αποκαρδιωτική.

Δεν μπήκε έτοιμη στο “Σαράτσογλου”, ούτε πνευματικά, ούτε τακτικά και το ματς το έχασε από το 20λεπτο. Σε κόρνερ δέχθηκε το πρώτο γκολ, σε φόρτωμα με “αναγκαίο” αυτογκόλ πριν την προβολή του Τζέκο ήρθε το 2-0. Από λάθος στο build up ξεκίνησε το τρίτο και στην συνέχεια ήταν τυχερή που η Φενέρ έριξε στροφές.

Έλειψε το πάθος από τους παίκτες του Ατάν, έβγαλαν δίχως κάρτα το πρώτο κατηφορικό ημίχρονο και δεν είχαν επιθετική αντίδραση ούτε στο δεύτερο (0.16 xGoals σύνολο).

Με περισσότερες επιλογές ταξίδεψε στην Καισάρεια η αποστολή της ομάδας, αφού σήμερα θα έχουν δικαίωμα συμμετοχής οι τελευταίες μεταγραφές.

Εκτός έμειναν οι τραυματίες Σενγκεζέρ (κίπερ), Ιέ (στόπερ), Σαχινέρ (δεξί μπακ), Ζις (εξτρέμ).