*3η αγωνιστική του 8ου ομίλου του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ.

*Η βαθμολογία του ομίλου: Βασιλεία 7 (7-3), Καραμπάγκ 7 (6-2), Καϊράτ 1 (3-6), Ομόνοια 1 (2-7)

*Στον πρώτο γύρο: Καραμπάγκ – Καϊράτ 2-1

*Από κάθε όμιλο προκρίνεται η πρώτη ομάδα απευθείας στη φάση των «16», με την δεύτερη να παίζει διπλούς αγώνες πλέι – οφς με τις τρίτες των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ για το ποια θα περάσει στη φάση των «16».

*Σε περίπτωση ισοβαθμίας μετρούν πρώτα τα μεταξύ τους αποτελέσματα, στη συνέχεια τα περισσότερα γκολ στις μεταξύ τους αναμετρήσεις και μετά η συνολική διαφορά τερμάτων.

Δείτε τα Προγνωστικά Conference League

ΚΑΪΡΑΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Καϊράτ έφερε 0-0 εκτός έδρας με την ουραγό Ζετίσου, σε έναν αγώνα που έγινε απλά επειδή ήταν στο πρόγραμμα, καθώς βαθμολογικά ήταν τελείως αδιάφορος, αν και ήταν για την τελευταία αγωνιστική. Αυτό ήταν το τρίτο σερί παιχνίδι που δεν χάνει, έπειτα από δύο συνεχόμενες νίκες, αν και στην έδρα της έχει τέσσερις σερί νίκες και γενικώς φέτος έχει χάσει μόνο δύο φορές, στο κύπελλο, με 16 νίκες σε 23 παιχνίδια!

Πλέον ολοκληρώθηκε η παρουσία της στο πρωτάθλημα του Καζακστάν, το οποίο τελείωσε, τερματίζοντας στην 3η θέση του, κάτι που το γνώριζε εδώ και καιρό, η οποία της εξασφαλίζει την παρουσία και στο επόμενο Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ. Βέβαια εκτός από τις ευρωπαϊκές της υποχρεώσεις, όπου οι πιθανότητες πρόκρισης της στην επόμενη φάση είναι πολύ μικρές, έχει και αγώνες αυτή την περίοδο για το κύπελλο Καζακστάν.

Ο αριστερός της μπακ Σουγιουμπάεφ παραμένει εκτός λόγω τραυματισμού, ενώ ο Γκουράλσκι, σύμφωνα με δηλώσεις του προπονητή του, Κούρμπαν Μπερντίεφ, δεν είναι έτοιμος να παίξει 90 λεπτά, επομένως μάλλον θα μπει ως αλλαγή. Και ο τεχνικός της τόνισε πώς στόχος τους είναι να παίξουν για μεγαλύτερη διάρκεια όσο καλά το πέτυχαν στο πρώτο ημίχρονο του τελευταίου αγώνα απέναντι στην Καραμπάγκ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Καϊράτ έφερε 0-0 εκτός έδρας απέναντι στην Ζετίσου.

Καϊράτ Στατιστικά

*Εχει τρία σερί under 2,5 μαζί με N/G (δες το στην bet365)

*Εχει 7/11 G/G σε ευρωπαϊκά παιχνίδια.

*Εχει 7/11 over 2,5 σε ευρωπαϊκά παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΚΑΡΑΜΠΑΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Καραμπάγκ κέρδισε στο μεγάλο παιχνίδι κορυφής με 4-0 εντός έδρας την Νέφτσι Μπακού, κάνοντας ουσιαστικά επίδειξη δύναμης, απέναντι στην ομάδα με την οποία μοιάζει πώς θα διεκδικήσει τον τίτλο. Ετσι ξεπέρασε άμεσα και την προηγούμενη ήττα της, την πρώτη φετινή στη σεζόν, που ήρθε μακριά από την έδρα της, έχοντας 12 νίκες σε 18 αγώνες συνολικά.

Μετά από το τελευταίο αποτέλεσμα είναι πλέον μόνη στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα στο πρωτάθλημα του Αζερμπαϊτζάν, στο +3 από την Νέφτσι Μπακού, με την καλύτερη επίθεση και άμυνα της κατηγορίας! Και τα πηγαίνει περίφημα και σε αυτόν τον όμιλο του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ, αφού είναι και εδώ στην κορυφή του, έστω και με «συγκάτοικο».

Τραυματίες και απόντες είναι ο αριστερός μπακ Μπαντάβι Χουσεϊνεφ και ο εξτρέμ Ρομέρο.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Καραμπάγκ κέρδισε 4-0 εντός έδρας την Νέφτσι Μπακού, «καθαρίζοντας» ουσιαστικά από το πρώτο ημίχρονο, με τα γκολ των Οζομπιτς (10’), Ζουμπίρ (14’), Οζομπιτς (23’ πεν.), με τον Βέσοβιτς στο 90’ να διαμορφώνει το τελικό σκορ.