*3η αγωνιστική

ΙΣΤΛΕΪ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Ιστλεϊ κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Γουίλντστοουν με τέρμα του Αμπραχαμς στο 59ο λεπτό, έχοντας και δοκάρι προς τα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Η Ιστλεϊ πέτυχε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα, κερδίζοντας με 1-0 εντός έδρας την Γουίλντστοουν, μία ομάδα που θεωρείται από τις πιο αδύναμες της κατηγορίας.

Και μέχρι στιγμής τα αποτελέσματα της είναι πλήρως αναμενόμενα, αφού έχασε στην πρεμιέρα από το φαβορί της κατηγορίας, Ρέξαμ, εκτός έδρας και κέρδισε το πρώτο παιχνίδι που έπαιξε στο γήπεδό της, απέναντι σε αντίπαλο στα μέτρα της. Πάντως στον αγώνα της πρώτης αγωνιστικής άφησε καλές εντυπώσεις από πλευράς εμφάνισης.

Ιστλεϊ Στατιστικά

*Εχει 5/6 over 2,5 στα φιλικά και επίσημα παιχνίδια της

*Εχει 4/6 G/G στα φιλικά και επίσημα παιχνίδια της

ΝΤΑΓΚΕΝΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Ντάγκεναμ έχασε 2-0 εκτός έδρας από την Γουόκινγκ, δεχόμενη δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά στο πρώτο ημίχρονο, από τους Γκρέγκο – Κοξ (28’), Ινς (31’), γλιτώνοντας και από το δοκάρι της σε μία περίπτωση στο δεύτερο ημίχρονο, πριν χάσει και αυτή μία μεγάλη ευκαιρία προς το τέλος του αγώνα.

Η Ντάγκεναμ ηττήθηκε με 2-0 εκτός έδρας από την Γουόκινγκ, αναζητώντας ακόμη την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα, με αυτήν να είναι η πρώτη της ήττα, έπειτα από την ισοπαλία που έφερε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, στην έδρα της, κόντρα στην νεοφώτιστη Γκέιτσχεντ.

Με αυτά τα δύο αποτελέσματα είναι φανερό πώς δεν έχει ξεκινήσει καθόλου καλά τη φετινή σεζόν, χωρίς να έχει αντιμετωπίσει ακόμη και κάποια από τις ομάδες που θεωρούνται από τις δυνατές της κατηγορίας.

Γι’ αυτό και ο τεχνικός της, Ντάριλ ΜακΜάχον, παραδέχθηκε πώς η τελευταία εμφάνιση τους δεν ήταν καθόλου καλή, αλλά τόνισε πώς είναι αισιόδοξος πώς θα παρουσιαστούν πολύ καλύτεροι στην αποψινή αναμέτρηση.