*4η αγωνιστική του 7ου ομίλου για το Λιγκ Καπ Σκωτίας.

*Από κάθε όμιλο στους «16» της διοργάνωσης προκρίνεται η πρώτη ομάδα. Επιπλέον, από τους οκτώ συνολικά ομίλους θα προκριθούν και οι τρεις καλύτερες δεύτερες. Σε περίπτωση ισοπαλίας, η αναμέτρηση οδηγείται στα πέναλτι και ο νικητής παίρνει 1 βαθμό μπόνους.

ΙΣΤ ΚΙΛΜΠΡΑΪΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ (FL)

Δεν έχει επικρατήσει σε κάποιο από τα δυο τελευταία παιχνίδια της στη διοργάνωση η Ιστ Κιλμπράιντ, μετά και από το 3-0 (στα χαρτιά) επί της Κιλμάρνοκ, στην πρεμιέρα. Το Σάββατο, η ομάδα του Στίφεν Άιτκεν φιλοξενήθηκε από την Στρανράερ, για την προηγούμενη αγωνιστική των ομίλων, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 1-0. Βρέθηκε πίσω στο σκορ λίγο πριν τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα και δεν έδειξε ικανή να πετύχει κάτι και να πάρει κάτι το θετικό. Είναι έτσι στους τέσσερις βαθμούς και για να ελπίζει σε πρόκριση καλείται να επικρατήσει απόψε.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από την Στρανράερ, για το Λιγκ Καπ. Το τέρμα που δέχθηκε στο 26ο λεπτό, έκρινε και την αναμέτρηση.

Ιστ Κιλμπράιντ Στατιστικά

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα πέντε τελευταία παιχνίδια της. (δες το στη Stoiximan)

*Με 2-3 Goals ολοκληρώθηκαν τα 5/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ Παίξε υπεύθυνα | Αρμόδιος Ρυθμιστής MGA

ΚΛΑΪΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ (L1)

Την πρώτη της απώλεια στη φετινή διοργάνωση είχε η Κλάιντ. Για την ακρίβεια, το Σάββατο, η ομάδα του Ντάνι Λένον υποδέχθηκε την Κιλμάρνοκ, από την οποία και ηττήθηκε με 1-2. Αιφνιδιάστηκε και βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο από νωρίς, στην πορεία παρότι ανέβασε στροφές, το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει με πέναλτι, για το τελικό αποτέλεσμα. Δεν κατάφερε να κάνει έτσι το 2×2, μετά και το εντός 1-0 επί της Στρανράερ, μια εβδομάδα νωρίτερα. Μετράει έτσι τρεις βαθμούς, ενώ την ερχόμενη Τρίτη (24/07) θα αντιμετωπίσει τη Μόρτον, εκτός έδρας.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από την Κιλμάρνοκ, για το Λιγκ Καπ. Βρέθηκε από νωρίς πίσω με 0-2 (1′, πεν. 19′), για να μειώσει απλά με το πέναλτι του Λοβ, στο 57ο λεπτό.