*13η αγωνιστική

* 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια ήταν under 2.5.

*no/goal  τα 3/5 τελευταία  παιχνίδια των δυο ομάδων.

ΙΝΤΕΠΕΝΤΙΕΝΤΕ ΜΕΝΤΕΓΙΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρα νίκη με 2-0 απέναντι στην Αμέρικα ντε Κάλι, το σκορ θα ανοίξει μόλις στο 3ο λεπτό για τους γηπεδούχους ο Καμπίντο, για να διπλασιάσει τα τέρματα της Ιντεπεντιέντε με το δεύτερο προσωπικό του γκολ και πάλι ο Καμπίντο στο 54΄.

Δεν αγωνίστηκε την Κυριακή κόντρα στη Μιγιονάριος (λόγω εκδηλώσεων στο γήπεδο της) και έτσι υπήρχε χρόνος για ξεκούραση και ανάσες για τους παίκτες του Γκονζάλες . Με την τελευταία της εικόνα λοιπόν να είναι κόντρα στη φορμαρισμένη Αμέρικα ντε Κάλι επικρατώντας δίκαια με 2-0. Ιδανικό ξεκίνημα για τους γηπεδούχους σκοράροντας μόλις στο τρίτο λεπτό με τον Καμπίντο, δεν επέτρεψε στη Αμέρικα να αντιδράσει και ήταν κοντά στο να βρει και δεύτερο γκολ πριν το ημίχρονο.

Δυναμική εκκίνηση έκανε πάντως και στην επανάληψη, σκοράροντας και πάλι σχετικά νωρίς στο 54’ και πάλι με σκόρερ τον Καμπίντο από εκείνο το σημείο και μετά έριξε τον ρυθμό αρκετά αλλά  η Αμέρικα δεν κατάφερε να δείξει απειλητική ώστε να ξαναμπεί στο παιχνίδι με αξιώσεις με το 2-0 να μένει μέχρι το τέλος και τους γηπεδούχους να πανηγυρίζουν την νίκη. Αποβλήθηκε Γκουτιέρες και δεν θα ειναι διαθέσιμος, ενώ με την Εθνική της Αρμενίας βρίσκεται ο Μονρόι. Επανέρχεται ο Ρικουάρτε, συμπεριλήφθηκε κανονικά στην αποστολή ο Μονσάλβε, όχι όμως οι Σεγούρα, Λοάισα.

Ιντεπεντιέντε Μεντεγίν Στατιστικά

*3/5 αναμετρήσεις τελευταία με no/goal.

*3/5 παιχνίδια έληξαν με over 2.5 γκολ.

ΝΤΕΠΟΡΤΕΣ ΠΕΡΕΙΡΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλη αναδείχθηκε με 2-2 εντός έδρας απέναντι στην Αγκουίλας Ντοράντας, το σκορ θα ανοίξει για τους γηπεδούχους μόλις στο 4ο λεπτό ο Κάστρο για να έρθει η άμεση απάντηση από τους φιλοξενούμενους με τον Πέρεζ στο 14΄, στην επανάληψη η Αγκουίλας θα πάρει κεφάλι στο σκορ με τον Σάλαζαρ στο 92΄ ύστερα από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, για να έρθει για την Περέιρα ο Ραμίρεζ στο 90+8΄ με πέναλτι να διαμορφώσει το τελικό 2-2.

Αυτή ήταν η 4η ισοπαλία σε πέντε παιχνίδια για την ομάδα του Ρεστρέπο που η αήθεια είναι ότι δύσκολα χάνει. Στα της αναμέτρησης τώρα είχαμε ένα παιχνίδι που είχε έντονα παράπονα για την διαιτησία όμως θα καταφέρει να σώσει την παρτίδα και τον βαθμό, ισοφαρίζοντας σε 2-2 στο 98΄ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ραμίρεζ. Ιδανικό ξεκίνημα για τους γηπεδούχους παίρνοντας προβάδισμα μόλις στο 4ο λεπτό με τέρμα του Κάστρο. Θα δεχτεί άμεση απάντηση από τη φιλοξενούμενους  δέκα λεπτά αργότερα για την ισοφάριση με τον Πέρεζ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός δεν ήταν ίδιος καθώς υπήρξε μια καθίζηση και από τις ομάδες σαν να είχαν αποδεχτεί την μοιρα του παιχνιδιου  και στο 92′ όμως η Ανγκουίλας θα κερδίσει πέναλτι που αμφισβητήθηκε πολύ από την πλευρά της Περέιρα αφού είχε προηγηθεί επιθετικό φάουλ, μέσα σε όλα αυτά στην αμέσως επόμενη φάση κυριολεκτικά θα κερδίσει και η Περέιρα πέναλτι για το τελικό 2-2. Τραυματίες οι Σουάρες και Πενιαλόζα. Eκτος έμειναν οι Λούγο και Πιεντραχίτα.