Στον πρώτο γύρο: Ντάρμσταντ – Χόφενχαϊμ 1-1

* Σημειώθηκε under 2,5 στα τρία τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της Ντάρμσταντ για το πρωτάθλημα.

* Η Χόφενχαϊμ παραμένει αήττητη στα δέκα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

* Η Ντάρμσταντ αναδείχθηκε ισόπαλη στο ημίχρονο, γνωρίζοντας την ήττα στο τέλος των 90’ στα τέσσερα τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

ΧΟΦΕΝΧΑΪΜ

Στις επτά τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε η Χόφενχαϊμ για το πρωτάθλημα πανηγύρισε μόλις δύο νίκες, αυτές κόντρα στις Άουγκσμπουργκ (2-0 εκτός έδρας στις 21 Ιανουαρίου) και Μάιντς (4-0 εντός έδρας στις 4 Φεβρουαρίου). Στις υπόλοιπες το συγκρότημα του Νάγκελσμαν σημείωσε τρεις ισοπαλίες και δύο ήττες. Την προηγούμενη βδομάδα δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Βόλφσμπουργκ, γνωρίζοντας την εκτός έδρας ήττα με 2-1. Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν με τον Ζούμπερ στο 26’. Στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα στο 50’ ο Άρνολντ ισοφάρισε σε 1-1 για τους γηπεδούχους. Την ανατροπή των δεδομένων, και παράλληλα το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση, διαμόρφωσε στο 73’ ο Ντινταβί. Αήττητη παραμένει η ομάδα από το Σίνσχαϊμ στις δέκα συνολικά εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε για την ίδια διοργάνωση, στις οποίες σημείωσε πέντε νίκες και ισάριθμες ισοπαλίες (20-9 τα γκολ).

Σημειώθηκε under 2,5 στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια που έδωσε η Χόφενχαϊμ με αντίπαλο την Ντάρμσταντ σε όλες τις διοργανώσεις. Στα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια που έδωσε η Χόφενχαϊμ με αντίπαλο την Ντάρμσταντ αναδείχθηκε ισόπαλη στο ημίχρονο, επικρατώντας στο τέλος των 90’. Ο Μπίτσακτσις αναμένεται να είναι ο αντικαταστάτης του τιμωρημένου Χούμπνερ στο κέντρο της αμυντικής γραμμής. Από εκεί και πέρα ο Ζούμπερ πρόκειται να κρατήσει τη θέση του στο αριστερό άκρο του αγωνιστικού χώρου, καθώς ο Τόλιας ταλαιπωρείται από τραυματισμό. Ο Βάγκνερ εξέτισε την ποινή τιμωρίας του και επιστρέφει στη γραμμή κρούσης, πλάι στον Κράμαριτς.

Προηγούμενο ματς: Την εκτός έδρας ήττα με 2-1 γνώρισε η Χόφενχαϊμ από τη Βόλφσμπουργκ, στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε over 2,5 στα τρία τελευταία παιχνίδια της Χόφενχαϊμ για το πρωτάθλημα.

Στοιχημάτισε τώρα στο Χόφενχαϊμ – Ντάρμσταντ

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας (Κλικ Εδώ)

ΝΤΑΡΜΣΤΑΝΤ

Έπρεπε να περάσουν έντεκα ολόκληρες αγωνιστικές, στις οποίες σημείωσε μία ισοπαλία και δέκα ήττες, για να επιστρέψει στα νικηφόρα αποτελέσματα στο πρωτάθλημα η Ντάρμσταντ. Πιο συγκεκριμένα το συγκρότημα του Φρινγκς κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Ντόρτμουντ, επικρατώντας εντός έδρας με 2-1 την προηγούμενη βδομάδα. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 21’ με τον Μπόιντ, προτού οι φιλοξενούμενοι ισοφαρίσουν ένα λεπτό πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τον Γκερέιρο. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στο 67’ ο Τσόλακ. Με τους 12 βαθμούς που συγκέντρωσε η Ντάρμσταντ μετά το πέρας 20 αγωνιστικών συνεχίζει να βρίσκεται στον πάτο του βαθμολογικού πίνακα και στο -7 από τη ζώνη ασφαλείας.

Στις εννέα συνολικά εκτός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε η Ντάρμσταντ για την ίδια διοργάνωση γνώρισε ισάριθμες ήττες. Στις έξι δεν κατάφερε να σκοράρει, ενώ στις πέντε σημειώθηκαν λιγότερα από τρία γκολ. Ο Σούλου είναι τιμωρημένος για τη σημερινή αναμέτρηση στο Σίνσχαϊμ κόντρα στη Χόφενχαϊμ. Τη θέση του στο κέντρο της αμυντικής γραμμής πρόκειται να πάρει ο Μιλόσεβιτς. Οι Χόλαντ και Γκουβάρα αναμετρώνται για τη θέση στο αριστερό άκρο αυτής, με τον πρώτο να συγκεντρώνει περισσότερες πιθανότητες να πάρει φανέλα βασικού. Στην κορυφή της επίθεσης θα βρεθεί, εκτός απροόπτου, ο Μπόιντ. Όπως αναφέρουν τα γερμανικά ΜΜΕ περίπου 2.500 οπαδοί της Ντάρμσταντ θα βρεθούν σήμερα στο γήπεδο.

Προηγούμενο ματς: Η Ντάρμσταντ επικράτησε εντός έδρας με 2-1 της Ντόρτμουντ, στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Ντάρμσταντ δέχθηκε τουλάχιστον δύο γκολ στα πέντε από τα έξι τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα (παίξτο στην Interwetten)