*38η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Μπάροου – Γουόλσολ 2-0

*Η Γουόλσολ δεν έχει κερδίσει ποτέ την Μπάροου, με δύο ήττες με ίδιο σκορ (0-1) στα τρία παιχνίδια στην έδρα της.

ΓΟΥΟΛΣΟΛ

Προηγούμενο ματς: Η Γουόλσολ έχασε 2-0 εκτός έδρας από την Φόρεστ Γκριν με δύο τέρματα που δέχθηκε στο δεύτερο ημίχρονο, το πρώτο από τον Οσαντέμπε στο 63’, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από πέναλτι του ΜακΆλιστερ στο 81’, αφού είχε μείνει με 10 παίκτες στο 72’.

Η Γουόλσολ ηττήθηκε με 2-0 εκτός έδρας από την Φόρεστ Γκριν, μία ήττα σχετικά απρόσμενη, δεδομένου πώς ήρθε μετά από πέντε σερί νίκες και από μία ομάδα που είναι εντός ζώνης υποβιβασμού!

Αυτή ήταν και η πρώτη της ήττα έπειτα από αήττητο σερί έξι αγώνων, αν και στο γήπεδό της έχει πετύχει τέσσερις συνεχόμενες νίκες.

Με το τελευταίο αποτέλεσμα μπήκε και τέλος στην καλύτερη της φετινή πορεία στο πρωτάθλημα. Και την έβγαλε άμεσα από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, πέφτοντας στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά στο -1 από την έβδομη θέση.

Γουόλσολ Στατιστικά

*9/10 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

*4/6 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΜΠΑΡΟΟΥ

Προηγούμενο ματς: Η Μπάροου κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Κόλτσεστερ, σκοράροντας δύο γκολ στις καθυστερήσεις των δύο ημιχρόνων, από τους Σπενς (45’+), Φόλεϊ (95’).

Η Μπάροου κέρδισε και την Κόλτσεστερ με 2-0 εντός έδρας, πετυχαίνοντας δεύτερη συνεχόμενη νίκη με ίδιο ακριβώς σκορ, αλλά αμφότερες στο γήπεδό της.

Αλλά μακριά από την έδρα της δεν κερδίζει εδώ και πέντε παιχνίδια, με τρεις ήττες σε αυτό το διάστημα.

Διατηρείται εντός πρώτης επτάδας, απλά ξέφυγε λίγο περισσότερο, στο +5 συγκεκριμένα, από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί στα play off ανόδου, ενώ είναι στο -7 από την πρώτη τριάδα που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο. Αλλά φυσικά έχει παιχνίδια λιγότερα από αρκετές ομάδες πλέον.

Πάντως ο τεχνικός της, Πίτερ Γουάιλντ, επιμένει πώς στόχος τους είναι να μαζεύουν ενάμισι βαθμό ανά αγώνα!