*9η αγωνιστική

ΓΟΥΟΛΣΟΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Γουόλσολ έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Μπράντφορντ, με το αποτέλεσμα να αποτελεί «μαγική εικόνα»! Ηταν πολύ καλύτερη της αντιπάλου της, αλλά έπεσε πάνω στην καλή μέρα του αντίπαλου γκολκίπερ! Εχασε πέναλτι μόλις στο δεύτερο λεπτό, πίεζε, αλλά τελικά δέχθηκε δύο γκολ κόντρα στη ροή του αγώνα προς το τέλος του ημιχρόνου από τους Κουκ (41’), Γιανγκ (45’). Και απλά μείωσε με τον Ντάνιελς στο 57’, χωρίς να καταφέρει να ισοφαρίσει.

Η Γουόλσολ δεν τα κατάφερε στην έδρα της Μπράντφορντ, χάνοντας με 2-1, αλλά άξιζε πολλά περισσότερα βάσει εμφάνισης, έχοντας την ατυχία να πέσει στην μέρα του αντίπαλου γκολκίπερ! Και ενώ ξεκίνησε τη σεζόν ιδανικά, με τρεις σερί νίκες και αήττητη στα πρώτα τέσσερα παιχνίδια, έχει τέσσερις συνεχόμενες ήττες στα πιο πρόσφατα, πέντε στα εφτά τελευταία που δεν κερδίζει! Οι τρεις από αυτές είναι εντός, αν και είχε ξεκινήσει χωρίς ήττα στα τρία πρώτα παιχνίδια της εκεί.

Είναι στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, απέχοντας ελάχιστα πιο κοντά στην πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, στο -4 συγκεκριμένα, απ’ ότι είναι στη ζώνη του υποβιβασμού, στο +5 για την ακρίβεια.

Θα απουσιάσουν λόγω τραυματισμών οι Γουίλκινσον (ΕΠ), Λάμπαντι (ΜΕ), ΜακΕντι (ΑΜ), Γκόρντον (ΑΜ), Ράιλι (ΜΕ) που έχασαν και τον προηγούμενο αγώνα της ομάδας τους.

Γουόλσολ Στατιστικά

*Εχει 3/5 N/G μαζί με under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 6/10  under 2,5 στη σεζόν, 4/6 εντός έδρας.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΚΟΛΤΣΕΣΤΕΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Κόλτσεστερ κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Μπράιτον U21, με ανατροπή και με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο, από τους Νουμπλ (80’), Σίαρς (87’), έχοντας βρεθεί να χάνει από τέρμα του Μοράν στο 43’.

Η Κόλτσεστερ έπαιξε αυτή την εβδομάδα για το Λιγκ Τρόφι, καταφέρνοντας να κερδίσει με 2-1 εντός έδρας, την Μπράιτον U21, δείχνοντας μάλιστα χαρακτήρα και πετυχαίνοντας ανατροπή. Αυτή ήταν η πρώτη της νίκη έπειτα από τέσσερις αγώνες, αλλά στο πρωτάθλημα έχει κερδίσει μόνο ένα παιχνίδι, και μακριά από την έδρα της έχει 3/3 ήττες.

Είναι πολύ χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, εκτός ζώνης υποβιβασμού, αλλά σε απόσταση βολής, στο +2 για την ακρίβεια από αυτήν.

Ο μέσος Τζατζ έλειψε από τους προηγούμενους αγώνες της ομάδας του, αλλά μάλλον θα επιστρέψει για το σημερινό παιχνίδι, αν και ίσως λείψει τώρα ο μέσος Σκούσε που χτύπησε πιο πρόσφατα.