*21η αγωνιστική

ΓΟΥΟΛΣΟΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Γουόλσολ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Κρόουλι, πρώτη της ισοπαλία έπειτα από τρεις σερί ήττες, ενώ ειδικά στο γήπεδό της έχει έξι αγώνες που δεν έχει κερδίσει, με ίδιο αριθμό ισοπαλιών και ηττών. Και γενικώς έχει μόνο μία νίκη στις οκτώ τελευταίες αναμετρήσεις της, με πέντε ήττες στο ίδιο διάστημα.

Είναι οριακά στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 14η θέση του συγκεκριμένα, απέχοντας αρκετά πιο κοντά στην πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, στο -6 για την ακρίβεια, απ’ ότι στη ζώνη του υποβιβασμού, στο +10 συγκεκριμένα.

Εκτός του επιθετικού Χόλντεν, στο τελευταίο παιχνίδι χτύπησε πάλι ο μέσος Λάμπαντι, με την συμμετοχή του απόψε αμφίβολη.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Γουόλσολ έφερε 1-1 εντός έδρας με την Κρόουλι, σε έναν αγώνα που κρίθηκε μέσα σε τέσσερα λεπτά στο τέλος του ημιχρόνου. Προηγήθηκε με τέρμα του Κίερνι στο 41’, αλλά δεν άντεξε για πολύ και δέχθηκε την ισοφάριση από τον Νίκολς στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Γουόλσολ Στατιστικά

*Εχει τρεις σερί αγώνες με 2-3 γκολ (δες το στην Interwetten)

*Εχει 9/14 G/G εντός έδρας, 8/10 στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΚΟΛΤΣΕΣΤΕΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Κόλτσεστερ παρέμεινε για 40ο χρόνο σερί χωρίς ήττα στην έδρα της Μπράντφορντ, φέρνοντας 0-0, αλλά ταυτόχρονα έχει συμπληρώσει εφτά ώρες και 40 λεπτά χωρίς να έχει πετύχει γκολ εκτός έδρας στο πρωτάθλημα, με τρεις ήττες και δύο ισοπαλίες σε πέντε αγώνες χωρίς νίκη.

Είναι χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στην 18η θέση του, αν και η απόσταση της από την ζώνη του υποβιβασμού είναι σημαντική, ούσα στο +7 από αυτήν, ενώ είναι στο -9 από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμών ο μέσος Μπιντλ, ο επιθετικός Νουμπλ και ο αμυντικός Γουέλτς – Χάγιες και αμφίβολη είναι η συμμετοχή του τερματοφύλακας της, Τζορτζ, που λείπει εδώ και λίγο καιρό, ενώ στον τελευταίο αγώνα χτύπησε ο μέσος Γιάσπερ. Αλλά επιστρέφει καθώς έγινε καλά, ο αμυντικός Ιστμαν.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Κόλτσεστερ έμεινε στο 0-0 εκτός έδρας απέναντι στην Μπράντφορντ σε έναν αγώνα που ήταν ελαφρώς χειρότερη από την αντίπαλο της, αλλά γενικά δεν είχε πολλές ευκαιρίες για γκολ από τις δύο ομάδες.