Στον πρώτο γύρο: Κάρντιφ – Γουλβς 2-1

* Η Κάρντιφ επικράτησε στα τρία τελευταία παιχνίδια της με αντίπαλο τη Γουλβς σε όλες τις διοργανώσεις.

* Η Γουλβς επικράτησε στα τρία τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

ΓΟΥΛΒΣ

Για πρώτη φορά τη φετινή σεζόν η Γουλβς πανηγύρισε τρεις σερί νίκες στο πρωτάθλημα, ξεφεύγοντας πέντε βαθμούς από την επικίνδυνη ζώνη της κατάταξης. Πιο συγκεκριμένα αφού αναδείχθηκε ισόπαλη με την Ίπσουϊτς (0-0 εκτός έδρας) επικράτησε των Ρόδεραμ (1-0 εντός έδρας), Μπρέντφορντ (2-1 εκτός έδρας) και Φούλαμ (3-1 εκτός έδρας). Κόντρα στην τελευταία πριν από δύο βδομάδες οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 34’ με τον Ιβάν Καβαγιέρο. Δύο λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Βέιμαν διπλασίασε τα τέρματά τους.

Στο 54’ ο Οντόι μείωσε σε 2-1 για τους γηπεδούχους, προτού ο Έντουαρντς διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση στο 72’. Στις τέσσερις τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε το συγκρότημα του Λάμπερτ για την ίδια διοργάνωση σημείωσε μία νίκη και τρεις ήττες. Στις τρεις σημειώθηκε no-goal, ενώ παράλληλα σημειώθηκαν λιγότερα από τρία γκολ. Αμφίβολη κρίνεται η συμμετοχή του Ικέμε στη σημερινή αναμέτρηση με αντίπαλο την Κάρντιφ. Ο 30χρονος Νιγηριανός τερματοφύλακας νιώθει ενοχλήσεις και δεν αποκλείεται να αντικατασταθεί από τον Λόνεργκαν.

Προηγούμενο ματς: Η Γουλβς επικράτησε εκτός έδρας με 3-1 της Φούλαμ, στο πλαίσιο της 38ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε over 2,5 στα πέντε από τα έξι τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της Γουλβς με αντίπαλο την Κάρντιφ σε όλες τις διοργανώσεις.

O bookmaker δεν βρέθηκε

ΚΑΡΝΤΙΦ

Στα νικηφόρα αποτελέσματα επέστρεψε η Κάρντιφ στο πρωτάθλημα μετά από τέσσερις αγωνιστικές, στις οποίες σημείωσε τρεις ισοπαλίες και μία ήττα. Πιο συγκεκριμένα αφού μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Φούλαμ (2-2 εντός έδρας), Μπλάκμπερν (1-1 εκτός έδρας) και Μπέρμιγχαμ (1-1 εντός έδρας), και δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της ΚΠΡ (2-1 εκτός έδρας), το συγκρότημα του Γουόρνοκ επικράτησε εντός έδρας με 3-1 της Ίπσουϊτς πριν από δύο βδομάδες. Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν με τον Τσάμπερς στο 23’, προτού ο Ζοχορέ ισοφαρίσει για τους γηπεδούχους στο 36’.

Ο τελευταίος έδωσε προβάδισμα στην Κάρντιφ στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα στο 50’. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στο 63’ ο Μπένετ. Στις έξι τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις που έδωσαν οι Ουαλοί για την ίδια διοργάνωση σημείωσαν δύο νίκες, μία ισοπαλία και τρεις ήττες. Στις τρεις σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ, ενώ στις τέσσερις σημειώθηκε goal-goal. Την προηγούμενη σεζόν η Κάρντιφ επικράτησε εκτός έδρας με 3-1 της Γουλβς για το πρωτάθλημα στις 16 Ιανουαρίου του 2016.

Προηγούμενο ματς: Η Κάρντιφ επικράτησε εντός έδρας με 3-1 της Ίπσουϊτς, στο πλαίσιο της 38ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Κάρντιφ σημείωσε τουλάχιστον δύο γκολ στα τρία τελευταία παιχνίδια της με αντίπαλο τη Γουλβς σε όλες τις διοργανώσεις (δες το στην Magicbet)