*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Σαουθάμπτον-Γουέστ Μπρομ 2-1.

ΓΟΥΕΣΤ ΜΠΡΟΜ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Κάρντιφ, στα πλαίσια της 32ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Τζόνστον στο 1’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Βέιμαν στο 80’.

Μέτρια εμφάνιση, αλλά με θετικό αποτέλεσμα για τη Γουέστ Μπρομ. Δημιούργησε ευκαιρίες, απείλησε μεν με λίγες την αντίπαλη εστία, όμως κατάφερε να προηγηθεί από νωρίς, ενώ στα τελευταία λεπτά «σφράγισε» το τρίποντο, πετυχαίνοντας ακόμη ένα τέρμα.

Συνέχεια στο αήττητο σερί που «τρέχει» τις τελευταίες αγωνιστικές θέλει να δώσει, έχοντας για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι το πλεονέκτημα έδρας. Είναι ανεβασμένη αυτή την περίοδο, βρήκε ξανά την επαφή της με τα αντίπαλα δίχτυα, την ώρα που αμυντικά δείχνει βελτιωμένη, έχοντας κρατήσει ανέπαφη την εστία της στα δύο από τα τρία πρόσφατα παιχνίδια της. Μπροστά στο κοινό της μετράει έξι νίκες στα εφτά τελευταία ματς, σε όλες τις διοργανώσεις, με 13 γκολ ενεργητικό και 5 παθητικό.

Γουέστ Μπρομ Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Μπρίστολ Σίτι με σκορ 3-1, στα πλαίσια της 32ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Μπελ στο 52’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Ντίκιε στο 72’. Το 3-0 πέτυχε ο Κόρνικ στο 82’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Άρμστρονγκ στο 90+5’ με πέναλτι.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της και γνώρισε την ήττα. Παρά την πίεση που άσκησε και τις ευκαιρίες που δημιούργησε, το μόνο που κατάφερε ήταν να πετύχει το γκολ της «τιμής» στις καθυστερήσεις του ματς. Νωρίτερα είχε αφήσει πολλά κενά στην άμυνά της, τα οποία εκμεταλλεύτηκαν πλήρως οι γηπεδούχοι, σκοράροντας τρεις φορές σε διάστημα μισής ώρας.

Αντίδραση και άμεση επιστροφή στις νίκες θέλει να πετύχει σήμερα, αν και το έργο της δεν θα είναι επίσης εύκολο. Δεύτερο συνεχόμενο εκτός έδρας παιχνίδι, θέλει να αποδείξει πως η ήττα κόντρα στη Μπρίστολ Σίτι ήταν απλώς μια κακή βραδιά, προσπαθώντας να καταλάβει και πάλι τη 2η θέση που δίνει την απευθείας άνοδο στην Πρέμιερ Λιγκ. Διατηρούσε αήττητο σερί 25 αγώνων χωρίς ήττα, πριν από την προχθεσινή, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης, σκοράροντας σε όλους.