*12η αγωνιστική

*Και οι τρεις αγώνες τους στο παρελθόν έχουν λήξει over 2,5.

ΓΟΥΕΪΜΑΟΥΘ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Γουέιμαουθ κατάφερε να εξασφαλίσει επαναληπτικό στην έδρα της απέναντι στην Γέοβιλ, αλλά έφερε 1-1 και σε αυτόν, ακόμη και μετά την παράταση, με αποτέλεσμα να χάσει με 1-2 στα πέναλτι και να αποκλειστεί από τη συνέχεια του κυπέλλου. Αυτή ήταν η τέταρτη ισοπαλία της στους εννιά τελευταίους αγώνες που δεν κερδίζει, αν και στο γήπεδό της έχει μόνο μία ήττα ως τώρα, αλλά με τρεις ισοπαλίες σε πέντε παιχνίδια.

Είναι εντός ζώνης υποβιβασμού, ισόβαθμη με άλλες τρεις ομάδες οι οποίες είναι εκτός αυτής, έχοντας τη χειρότερη διαφορά τερμάτων, κυρίως επειδή έχει τη χειρότερη άμυνα του πρωταθλήματος.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Γουέιμαουθ έφερε 1-1 εντός έδρας με την Γέοβιλ, μετά από παράταση, ισοφαρίζοντας με τον ΜακΚούιντ στο 87ο λεπτό, το τέρμα που δέχθηκε από τον Γουόρθινγκτον στο 21’.

Γουέιμαουθ Στατιστικά

*Εχει πέντε σερί παιχνίδια με 2-3 γκολ (δες το στην Betshop)

*Εχει πέντε σερί G/G εντός έδρας, 5/6 συνολικά.

*Εχει 5/6 αγώνες εντός έδρας με 2-3 γκολ.

ΓΟΥΙΛΝΤΣΤΟΟΥΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Γουίλντστοουν δεν τα κατάφερε, χάνοντας με 1-2 εντός έδρας από την Ντάγκεναμ, «αυτοκτονώντας» για την ακρίβεια, αφού έπαιζε με παίκτη περισσότερο σχεδόν σε όλο το παιχνίδι, προηγήθηκε και δέχθηκε δύο γκολ από 10 ποδοσφαιριστές στο τελευταίο τρίλεπτο. Αυτή ήταν η τρίτη της ήττα στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια που δεν κερδίζει, ενώ μακριά από την έδρα της έχει μία νίκη, αλλά και τρεις ήττες.

Παραμένει στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, αρκετά χαμηλά, έχοντας αποκτήσει και μία μικρή απόσταση, αν και είναι απόσταση βολής, δύο βαθμών, από την επικίνδυνη ζώνη και συγκεκριμένα από την σημερινή της αντίπαλο.

Αναμένεται να επιστρέψουν και οι πρόσφατα τραυματίες, Μπράουνε (ΜΕ), Οκίμο (ΑΜ), ενώ πήρε δανεικό τον αμυντικό ΜακΑβοϊ από την Φούλαμ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Γουίλντστοουν έχασε με 1-2 εντός έδρας από την Ντάγκεναμ, παρόλο που έπαιξε σχεδόν όλο το παιχνίδι με παίκτη περισσότερο, μετά την αποβολή αντίπαλο ποδοσφαιριστή μόλις στο δεύτερο λεπτό! Ανοιξε το σκορ με τον Μπερντ στο έβδομο λεπτό και όλα έδειχναν πώς θα πάρει τη νίκη, αλλά όχι μόνο ισοφαρίστηκε, έχασε κιόλας, με δύο γκολ στα τελευταία τρία λεπτά, από τον Μπαλάντα (88’, 90’).