Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος.

ΓΚΟΪΑΣ

Την πρώτη της ήττα μετά από δυο διαδοχικές νίκες κόντρα σε Οέστε (1-2) και Παρανά (4-0), υπέστη και πάλι η Γκοϊάς. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ζίλσον Κλέιβα φιλοξενήθηκε από την φορμαρισμένη Αβαΐ, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 2-0, δεχόμενη ένα γκολ στο ξεκίνημα και ένα στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης. Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με αριθμητικό μειονέκτημα, καθώς στο 68ο λεπτό αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Φελίπε Μασέδο. Μετά και από την ήττα της αυτή, η Γκοϊάς βρίσκεται πλέον στην 14η θέση της βαθμολογίας με 37 βαθμούς και στο +10 από τη ζώνη του υποβιβασμού, χωρίς ωστόσο να κινδυνεύει με υποβιβασμό, εκτός και αν “αυτοκτονήσει” στις αγωνιστικές που έχουν απομείνει. Πέντε νίκες, οκτώ ισοπαλίες και μια ήττα ο εντός έδρας απολογισμός της. Απών από το αποψινό παιχνίδι είναι ο Φελίπε Μασέδο, που αποβλήθηκε κόντρα στην Αβαΐ.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από την Αβαΐ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

ΜΠΡΑΓΚΑΝΤΙΝΟ

Τη πέμπτη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα υπέστη την προηγούμενη αγωνιστική η Μπραγκαντίνο, η οποία εξακολουθεί να βρίσκεται μακριά από το καλό της εαυτό. Την περασμένη Τρίτη, η ομάδα του Μαρσέλο Βέιγκα φιλοξένησε τη Ναούτικο, από την οποία και ηττήθηκε με σκορ 0-1, δεχόμενη γκολ πέντε λεπτά πριν από την ολοκλήρωση της αναμέτρησης. Μετά και από αυτή την ήττα της, η Μπραγκαντίνο εξακολουθεί να βρίσκεται εντός επικίνδυνης ζώνης με 27 βαθμούς, ούσα και τέσσερις βαθμούς μακριά από την σωτηρία της. Παράλληλα διαθέτει μια από τις χειρότερες επιθέσεις της κατηγορίας, με 22 τέρματα στο ενεργητικό της, καθώς επίσης και μια από τις χειρότερες άμυνες με 39 τέρματα παθητικό. Μπροστά στο κοινό της έχει απολογισμό δυο νίκες, τρεις ισοπαλίες και εννέα ήττες. Παρά τα αρνητικά αποτελέσματα ωστόσο, ο Μαρσέλο Βέιγκα εξακολουθεί να στηρίζεται από τη διοίκηση.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από τη Ναούτικο για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.