*13η αγωνιστική

*Η Γκρίμσμπι είναι αήττητη εντός έδρας από την Κρόουλι, αλλά έχει τέσσερις ισοπαλίες σε έξι αγώνες.

ΓΚΡΙΜΣΜΠΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Γκρίμσμπι έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Σάλφορντ, παρόλο που βρέθηκε να χάνει μόλις στο δεύτερο λεπτό από τέρμα του Βασέλ, ισοφαρίζοντας με τον Ρίτσαρντσον στο 29ο λεπτό, απειλώντας σε αρκετές περιπτώσεις και με το να σκοράρει και δεύτερο τέρμα.

Η Γκρίμσμπι απέφυγε μία τρίτη συνεχόμενη ήττα, φέρνοντας 1-1 στο γήπεδο της δυνατής Σάλφορντ, έχοντας χάσει τους δύο προηγούμενους αγώνες που έπαιξε στην έδρα της, εκεί που δεν έχει πετύχει ακόμη νίκη στο πρωτάθλημα!

Είναι οριακά στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 13η θέση του, στο -4 από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο.

Και από τον σημερινό αγώνα αναμένεται να λείψει ο περσινός πρώτος της σκόρερ και βασικός επιθετικός, ΜακΑτι, που είναι τραυματίας και αγωνίζεται πλέον σε αυτήν ως δανεικός από την Λούτον όπου έχει παραχωρηθεί. Χτύπησε σε μία προπόνηση και ο αμυντικός Κούπερ, που θα λείψει.

Γκρίμσμπι Στατιστικά

*Εχει τέσσερις σερί αγώνες με 2-3 γκολ, 8/10 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 6/8 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΚΡΟΟΥΛΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Κρόουλι έχασε με 1-2 εντός έδρας από την Στίβενεϊτζ, αν και ισοφάρισε προσωρινά με τον Νάντεσαν στο 47’ το τέρμα που δέχθηκε από τον Ρόμπερτς στο 23’, αλλά δέχθηκε δεύτερο τέρμα από εύστοχο πέναλτι του Νόρις στο 85ο λεπτό.

Η Κρόουλι δεν τα κατάφερε απέναντι στην πολύ καλή φέτος Στίβενεϊτζ, χάνοντας με 1-2 εντός έδρας, αν και το δεύτερο γκολ το δέχθηκε προς τα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης. Αυτή ήταν η τέταρτη συνεχόμενη ήττα της, ενώ ακόμη δεν έχει κερδίσει φέτος μακριά από το γήπεδό της, με τέσσερις ήττες σε εφτά παιχνίδια, οι τρεις σερί στα πιο πρόσφατα παιχνίδια.

Βρέθηκε λοιπόν εντός ζώνης υποβιβασμού, στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, αν και είναι ισόβαθμη με την Κόλτσεστερ που είναι εκτός αυτής, στην τελευταία θέση παραμονής, υστερώντας κατά ένα γκολ στην διαφορά τερμάτων.

Στο παιχνίδι της πρεμιέρας χτύπησε ο γκολκίπερ Μπάλκομπ που δύσκολα θα παίξει απόψε, όπως και οι τραυματίες Κονρόι (ΑΜ), Φράνκομπ (ΜΕ), Ομόλε (AM), Τζενκς (ME), Λιντς (ΑΜ) που είναι αμφίβολοι, ενώ χτύπησε και ο επιθετικός Μπαλαγκίζι που είναι δανεικός από τη Λίβερπουλ και επέστρεψε στην ομάδα του.