*20η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Πόντε Πρέτα – Γκρέμιο 0-0

ΓΚΡΕΜΙΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: H Γκρέμιο έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Μπρούσκε, σε ένα παιχνίδι που δεν είχε πολλές φάσεις. Προηγήθηκε με τον Μπιτέλο στο 49ο λεπτό, με τον Γουάλας να την ισοφαρίζει στο 54ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Γκρέμιο έφερε 1-1 στο γήπεδο της Μπρούσκε, συνεχίζοντας το αήττητο σερί της, αφού έχει να χάσει 13 αγώνες, από τότε που ηττήθηκε στην έδρα της πρωτοπόρου Κρουζέιρο. Βέβαια έχει πάρα πολλές ισοπαλίες, οκτώ συγκεκριμένα, σε αυτό το διάστημα, αν και στο γήπεδό της έχει πέντε σερί νίκες χωρίς να δεχθεί γκολ, εφτά στα οκτώ τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος εντός που δεν χάνει, μετά την ήττα στον πρώτο της αγώνα εκεί για το εθνικό πρωτάθλημα από την Σαπεκοένσε.

Διαθέτει την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας και παραμένει εντός πρώτης τετράδας και θέσεων που εξασφαλίζουν άνοδο, στην τελευταία εξ αυτών, στην τέταρτη, ούσα στο +5 από την πρώτη ομάδα πίσω της.

Εξακολουθούν να λείπουν λόγω τραυματισμού ο μέσος Μπενίτεζ, ο τερματοφύλακας Μπρένο, οι αμυντικοί Κάνεμαν, Εντιλσον και ο επιθετικός Ελκεσον, ενώ ο νεοαποκτηθείς μέσος Τατσιάνο δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής αφού έκανε πρόσφατα εμβόλιο και θα χάσει τον σημερινό και τον επόμενο αγώνα της ομάδας του! Αλλά έγινε καλά και επιστρέφει ο αριστερός μπακ Νίκολας. Ατραξιόν της ημέρας ο μέσος Λούκας Λέιβα που επιστρέφει στην ομάδα μετά από 15 χρόνια παρουσίας στα ευρωπαϊκά γήπεδα!

Γκρέμιο Στατιστικά

*Εχει 15/16 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

* Εχει 11/17 under 2,5 εντός έδρας, 7/9 στο εθνικό πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΠΟΝΤΕ ΠΡΕΤΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Πόντε Πρέτα κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Ναούτικο, κυνηγώντας περισσότερο τη νίκη, παρόλο που στο πρώτο ημίχρονο γλίτωσε σε μία φάση από το δοκάρι της. Στο δεύτερο μισό του αγώνα η ίδια είχε δύο δοκάρια, το δεύτερο λίγο πριν πετύχει το μοναδικό της τέρμα με τον Κρίστιαν στο 84’.

Η Πόντε Πρέτα πέτυχε μία πολύ σημαντική νίκη, σε αγώνα έξι βαθμών, αν και είναι ακόμη νωρίς στη σεζόν, με 1-0 εντός έδρας επί της Ναούτικο. Αυτή ήταν μόλις η δεύτερη της, με ίδιο σκορ μάλιστα, στους έξι τελευταίους αγώνες που δεν χάνει, τρεις εκ των οποίων είναι εκτός, με δύο ισοπαλίες και μία νίκη σε αυτό το διάστημα.

Με αυτό το αποτέλεσμα ανέβηκε λίγο περισσότερο στον βαθμολογικό πίνακα, είναι πλέον στην 14η θέση του, ξεφεύγοντας λίγο από τη ζώνη του υποβιβασμού, αν και παραμένει σε απόσταση βολής, στο +2 για την ακρίβεια, από αυτήν. τ

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμών οι Φαμπίνιο (ΜΕ), Ριμπαμάρ (ΕΠ), Ραμόν Καρβάλιο (ΜΕ), Λέο Σάντος (ΜΕ) και συνεχίζει να λείπει ο Ματέους Ζίσους (ΜΕ) που είναι τιμωρημένος για χρήση απαγορευμένων ουσιών. Και θα λείψουν ξανά ο πρώτος της σκόρερ και βασικός επιθετικός Λούκα που έχει κάποιες ενοχλήσεις, αλλά και ο δεξιός μπακ Νορμπέρτο για τον ίδιο λόγο, έχοντας χάσει και τον τελευταίο αγώνα.