*Over 2,5 στα 6/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*GG στα επτά τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε 3-2 της Γκόου Αχέντ Ιγκλς σε φιλικό.

Χάνοντας την συγκέντρωσή της στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, ειδικά μετά την αποβολή του Βέμπερ στο 88′, η Γκλάντμπαχ έζησε το απόλυτο πατατράκ στην Φρανκφούρτη δεχόμενη δύο γκολ από την Άιντραχτ στις καθυστερήσεις!

Απογοήτευσε στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης έχοντας ποσοστό κατοχής μπάλας 31% και μόλις δύο ευκαιρίες, καμία από τις οποίες δεν βρήκε στόχο. Τα “πουλάρια” πανηγύρισαν μία νίκη στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές επί της Χόφενχαϊμ (2-1 εντός) στις 2 Δεκεμβρίου (μία ισοπαλία, τρεις ήττες).

Δεν έχουν γνωρίσει περισσότερες εντός έδρας ήττες στην Μπουντεσλίγκα από καμία άλλη ομάδα, σε σχέση με την Στουτγκάρδη (15). Προβληματίζουν όποτε ξεκινούν το νέο έτος με εντός έδρας αγωνιστική: Στις 6/7 τελευταίες σχετικές περιπτώσεις γνώρισαν την ήττα (μία νίκη). “Η Στουτγκάρδη είναι μία άκρως επικίνδυνη ομάδα, τα φουλ μπακ μας θα έχουν δύσκολο έργο”, ανέφερε ο προπονητής Σεοάνε. Δανεικός δόθηκε ο Μπόργκες Σάντσες (ΜΕ) στη Ναϊμέγκεν. Διεθνής είναι ο Ιτακούρα.

ΓΚΛΑΝΤΜΠΑΧ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 12/13 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε (6-1) της Γκρόιτερ Φιρτ σε φιλικό.

Σαν τη γάτα με το ποντίκι έπαιξε η Στουτγκάρδη την Άουγκσμπουργκ μπροστά στο κοινό της, λίγο πριν πέσει η αυλαία για το 2023 στην Μπουντεσλίγκα. Έχασε σωρεία ευκαιριών για να δώσει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της, απειλήθηκε ουσιαστικά μόλις μία φορά στο μακρινό σουτ του Ντεμίροβιτς (48′). Η Στουτγκάρδη εντυπωσιάζει με τις εμφανίσεις και τα αποτελέσματά της στην Μπουντεσλίγκα, συνεχίζοντας τις υψηλές πτήσεις στο βαθμολογικό πίνακα.

Στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε με την έναρξη του νέου έτους αγνοεί τη νίκη (δύο ισοπαλίες, τρεις ήττες), η τελευταία χρονολογείται τον Ιανουάριο 2018 επί της Χέρτα. Στις επτά τελευταίες επισκέψεις της στην έδρα της Γκλάντμπαχ επικράτησε μόνο τον Μάιο 2021 (2-1), στις υπόλοιπες σημείωσε τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες.

“Δεν σας κρύβω πως θα ήθελα τον Γκιρασί εδώ, αλλά πρέπει να βρίσκεται στο Κύπελλο Εθνών Αφρικής με την Εθνική του, κάτι που, φυσικά, γνωρίζαμε”, είπε ο προπονητής Χένες. Εκτός του αρχισκόρερ Γκιρασί, διεθνείς είναι οι Ίτο, Τζεόνγκ και Σίλας. Παραχωρήθηκε στη μεξικανική Σαν Λούις ο Κλίμοβιτς (ΜΕ) έναντι 750.000 ευρώ, δανεικός έφυγε ο Καστανάρας (ΕΠ) για την Ουλμ.