*No/Goal & Under 2.5 ήρθαν οι επτά τελευταίες συναντήσεις των δύο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Νιόρ – Γκινγκάμπ 0-0

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΓΚΙΝΓΚΑΜΠ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Μετς. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 21’, ισοφάρισε με τον Κουρτέ στο 60’.

Δεν έδειξε σημάδια χαλάρωσης και την περασμένη εβδομάδα έκανε τη ζημιά στη Μετς. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, βελτίωσε σημαντικά την απόδοσή της στο δεύτερο 45λεπτο και έφτασε δίκαια στην ισοφάριση με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα. Στο τελευταίο μισάωρο είχε κυρίως παθητικό ρόλο, αλλά δεν επέτρεψε τη μεγάλη ευκαιρία στην αντίπαλο.

Βρίσκεται στο μέσο της βαθμολογίας η ομάδα του Ντουμόν, μπορεί να τερματίσει ψηλότερα στην κατάταξη, αυτό είναι και το μοναδικό κίνητρο που της έχει απομείνει. Δεν είναι αξιόπιστη στο γήπεδό της, “τρέχει” ρεκόρ 6-4-8, τα 7/9 τελευταία παιχνίδια στο γήπεδό της ήρθαν Goal/Goal. Εξέτισε ο δεξιός μπακ Σιβίς.

ΓΚΙΝΓΚΑΜΠ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2.5 τα 4/6 πρόσφατα παιχνίδια.

*G/G τα 10/14 τελευταία παιχνίδια.

ΝΙΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Ανεσί. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 16’, ισοφάρισε με τον Ζεμζεμί στο 49’, έκανε την ανατροπή με τον Σανιά στο 58’, δέχθηκε το 2-2 64’. Η Ανεσί έχασε πέναλτι στο 72’.

Διέκοψε το σερί ηττών την περασμένη εβδομάδα, παραχώρησε 2-2 με την Ανεσί που δίνει τεράστια μάχη για την αποφυγή του υποβιβασμού. Δεν αδιαφόρησε, έπαιξε στα ίσα το ματς, έκανε την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά πιέστηκε και ισοφαρίστηκε. Λίγο αργότερα μάλιστα ο γκολκίπερ της έπιασε πέναλτι.

Βαθμός για την ομάδα του Σιμοντί, είχαν προηγηθεί τέσσερις ήττες, αγνοεί τη χαρά της νίκης οκτώ αγωνιστικές (0-2-6), βρίσκεται σταθερά στην τελευταία θέση, εκεί θα τερματίσει στο φινάλε της σεζόν. Διαθέτει τη χειρότερη επίθεση (30 γκολ) και άμυνα της Ligue 2 (60 γκολ). Γνώρισε την ήττα στις επτά πρόσφατες εξόδους της (0-1-6), έμεινε άσφαιρη στις έξι εξ αυτών. Στην Κλερμόν θα συνεχίσει ο καλύτερος της ποδοσφαιριστής, ο επιτελικός χαφ Μπουτομπά.