34η αγωνιστική

*Αήττητη η Γκινγκάμπ σε δώδεκα συνολικά εντός με αντίπαλο την Ανζέ, έχοντας επτά νίκες και πέντε ισοπαλίες.

*No Goal και Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Ανζέ – Γκινγκάμπ 1-0

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΓΚΙΝΓΚΑΜΠ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από τη Μπαστιά, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο 25ο λεπτό.

Τέλος έλαβε το αήττητο σερί των έξι αγώνων πρωταθλήματος για τη Γκινγκάμπ, στο οποίο και είχε από τρεις νίκες και ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Στεφάν Ντουμόντ υποδέχθηκε τη Μπαστιά, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 0-1. Αδικείται από το τελικό αυτό αποτέλεσμα, καθώς ήταν καλύτερη και απειλούσε περισσότερο στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης, έχοντας παράλληλα και δοκάρι, λίγο πριν βρεθεί πίσω κόντρα στη ροή. Συνέχισε να πιέζει, αλλά δεν κατάφερε να βρει δίχτυα.

Μετά και από αυτή την απώλεια, βρίσκεται στα μέσα της κατάταξης, ούσα παράλληλα στο -3 από την πρώτη πεντάδα και τα πλέι οφ ανόδου. Ηττήθηκε μια φορά στα πέντε τελευταία εντός της (2-2-1), που ήταν και η μοναδική που δέχθηκε γκολ σε αυτά. Αποχώρησε με πρόβλημα στο τελευταίο ο αμυντικός Γκομίς και έμεινε εκτός αποστολής γι’ απόψε.

Γκινγκάμπ Στατιστικά

*No Goal και Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΑΝΖΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Τρουά, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 29ο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με τους Λεπόλ (60′) και Αμπντελί (68′).

Αήττητη παρέμεινε για τέταρτο διαδοχικό παιχνίδι η Ανζέ, έχοντας από δυο νίκες και ισοπαλίες. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Αλεξάντρ Ντουζέ υποδέχθηκε την Τρουά, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Μετά από ένα μουδιασμένο πρώτο ημίχρονο βρέθηκε πίσω στο μισάωρο. Το γκολ αυτό φαίνεται να την ξύπνησε για τα καλά όμως, καθώς έκτοτε είχε την επιθετική πρωτοβουλία και έκανε την ανατροπή μέσα σε διάστημα λίγων λεπτών στο δεύτερο μέρος.

Πρώτη νίκη μετά τις δυο ισοπαλίες με Λαβάλ (1-1 εντός) και Γκρενόμπλ (0-0 εκτός), οπότε και είναι μόνη δεύτερη στην κατάταξη, στο -3 από την πρωτοπόρο Οσέρ. Έμεινε αλώβητη στις τρεις πιο πρόσφατες εξόδους της, αν και πήρε ένα διπλό σε αυτές. Γνώριμα τα όποια αγωνιστικά προβλήματα.