ΓΚΕΪΤΣΧΕΝΤ

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Γκέιτσχεντ, μετά από δυο σερί νίκες κόντρα σε Γκίσελι (1-0) και Τορκί (3-0). Την προηγούμενη Τρίτη, η ομάδα του Νιλ Άσπιν φιλοξενήθηκε από την Ρέξαμ, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 1-0. Ένα γκολ στο 72ο λεπτό ήταν αρκετό για να κρίνει το παιχνίδι ανάμεσα στις δυο ομάδες. Δεύτερη φετινή της ήττα στο πρωτάθλημα, έχοντας παράλληλα και δυο νίκες. Επικράτησε και στα δυο παιχνίδια που έδωσε φέτος μπροστά στο κοινό της, όπου δεν έχει δεχθεί και γκολ. Αυτό είναι που θέλει να εκμεταλλευτεί και σήμερα, με σκοπό να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα. Εκτός είναι οι τραυματίες Κάλουμ Γουίλιαμς (ΑΜ 3/0) και Σκορ Μπάροου (ΜΕ 2/0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από την Ρέξαμ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες)

Στοιχημάτισε τώρα στο Γκέιτσχεντ – Μάκλσφιλντ

ΜΑΚΛΣΦΙΛΝΤ

Από την πλευρά της, η Μάκλσφιλντ προέρχεται από την πρώτη φετινή της ήττα στο πρωτάθλημα, μετρώντας μέχρι τότε μια νίκη και δυο ισοπαλίες. Την προηγούμενη Τρίτη, η ομάδα του Τζον Άσκι φιλοξενήθηκε από την Σάτον, στην έδρα της οποίας κατάφερε να πάρει το προβάδισμα με το τέρμα του Γουίλσον στο δεύτερο λεπτό. Ωστόσο, χαλάρωσε ιδιαίτερα στα τελευταία λεπτά, με αποτέλεσμα να δεχθεί δυο γκολ στο τελευταίο πεντάλεπτο και να χάσει εν τέλει το παιχνίδι με 2-1. Μετά από τέσσερις αγώνες, μετράει έτσι πέντε βαθμούς, ενώ έχει σκοράρει στα τρία παιχνίδια από αυτά. Μια νίκη και μια ήττα ο εκτός έδρας απολογισμός της. Εκτός παραμένουν οι τραυματίες Τζάρεντ Χόντγκις (ΑΜ 0/0) και Τζος Τόμσον (ΑΜ 0/0), με τον Σουάν Τζαλάλ (ΤΕ 3/0) να είναι αμφίβολος καθώς ένιωσε ενοχλήσεις στην προθέρμανση για το ματς με την Σάτον.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Σάτον για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.