*Προκριματική φάση του Κόπα Άφρικα 2024 που θα διεξαχθεί στην Ακτή Ελεφαντοστού. Την πρόκριση από κάθε όμιλο παίρνουν οι δύο πρώτοι.

*Στον 1ο γύρο: Μάλι – Γκάμπια 2-0.

*Το παιχνίδι διεξάγεται στο Μαρόκο.

Γκάμπια

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 2-0 από το Μάλι. Βρέθηκε πίσω στο σορ στο 3’, το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Το έργο της στην τελευταία της αναμέτρηση, την προηγούμενη Παρασκευή (24/03) ήταν δύσκολη απέναντι στο ποιοτικό Μάλι και ηττήθηκε δίκαια με 2-0. Τρεις βαθμούς έχει συγκεντρώσει μετά από τις ισάριθμες πρώτες αγωνιστικές, τους πήρε απέναντι το Νότιο Σουδάν του οποίο επικράτησε με 1-0, ενώ ηττήθηκε με το ίδιο σκορ από το Κονγκό, πριν από τον αγώνα με το Μάλι.

Γκάμπια Στατιστικά

*Under 2.5 τα επτά τελευταία παιχνίδια της.

*Μετρά έξι διαδοχικά No Goal σε συνδυασμό με το Under 2.5.

Παίξε Νόμιμα στην Betshop (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) >21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

Μάλι

Προηγούμενο ματς: Κέρδισε με 2-0 εντός έδρας την Γκάμπια. Ο Ντουμπιά άνοιξε το σκορ στο 3ο λεπτό, το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Αντάμα Τραορέ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ήταν ανώτερο στο τελευταίο του παιχνίδι, λίγες ημέρες πριν απέναντι στην Γκάμπια, κέρδισε δίκαια με 2-0. Σκόραρε στην αρχή και το τέλος του αγώνα, είχε πολλές ευκαιρίες για να σημειώσει και άλλα τέρματα. Αποτελεί το φαβορί για την πρωτιά του ομίλου, με νίκη σήμερα εξασφαλίζει την πρόκριση, με εννέα βαθμούς βρίσκεται στην κορυφή του γκρουπ. Της νίκης απέναντι στην Γκάμπια, είχαν προηγηθεί εκείνες απέναντι σε Κονγκό (4-0) και Νότιο Σουδάν (3-1).