*Αγώνας εξ αναβολής

*Στον πρώτο γύρο: Ντόρκινγκ – Γιορκ 2-1

*2/3 G/G & over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΓΙΟΡΚ

Προηγούμενο ματς: Η Γιορκ κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Σάουθεντ, με τέρμα του Τζον Λιούις στο 89ο λεπτό της αναμέτρησης.

Πολύ μεγάλη νίκη για την Γιορκ, με 0-1 στο γήπεδο της Σάουθεντ, τρίτη στους εννιά τελευταίους αγώνες, με τις δύο εξ αυτών να είναι μακριά από την έδρα της, διάστημα στο οποίο έχει μόνο μία ήττα.

Έχει βελτιώσει λίγο τα αποτελέσματα της, αλλά παραμένει πολύ χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα. Φέρνει αρκετές ισοπαλίες, έχει τις περισσότερες μαζί με την Μπόρεχαμ Γουντ, αλλά πλέον είναι στην ελάχιστη απόσταση ασφαλείας, στο +3 συγκεκριμένα, από την ζώνη του υποβιβασμού, λόγω καλής διαφοράς τερμάτων.

Γιορκ Στατιστικά

*7/8 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

*6/8 G/G στα τελευταία παιχνίδια της

*6/8 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

ΝΤΟΡΚΙΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Η Ντόρκινγκ έχασε 1-3 εντός έδρας από την Χάλιφαξ, αν και ισοφάρισε με τον Κάρτερ στο 24’, έχοντας δεχθεί γκολ από τον Ολουγουαμπόρι στο 4’. Αλλά προηγήθηκε εκ νέου με τον Ράιτ (45’), ο οποίος διαμόρφωσε το τελικο σκορ στο 82ο λεπτό.

Η Ντόρκινγκ ηττήθηκε 1-3 εντός έδρας από την Χάλιφαξ, δεύτερη συνεχόμενη ήττα με ίδιο ακριβώς σκορ, πάλι στο γήπεδό της! Αυτή ήταν η όγδοη ήττα της στα 11 τελευταία παιχνίδια, στα οποία έχει κερδίσει τα άλλα τρία.

Μάλιστα κέρδισε τον πιο πρόσφατο αγώνα μακριά από την έδρα της, με αυτή να είναι μόλις η δεύτερη νίκη της στους εννιά πιο πρόσφατους αγώνες που έχει δώσει μακριά από την έδρα της.

Είναι εντός ζώνης υποβιβασμού, αλλά ισόβαθμη με δύο ομάδες που είναι εκτός αυτής, και στο -1 από άλλη μία ομάδα εκτός αυτής.