2η αγωνιστική

*Η Γιοκοχάμα Μαρίνος επικράτησε και στα τρία τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Φουκουόκα.

*No Goal τα πέντε τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΓΙΟΚΟΧΑΜΑ ΜΑΡΙΝΟΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Τόκιο Βέρντι, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο έβδομο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με τους Άντερσον Λόπες (πεν. 89′) και Ματσουμπάρα (90’+3).

Όπως αναμενόταν, η Γιοκοχάμα Μαρίνος ξεκίνησε νικηφόρα τη φετινή πορεία της στο πρωτάθλημα. Για την πρώτη αγωνιστική, η ομάδα του Χάρι Κιούελ φιλοξενήθηκε από την Τόκιο Βέρντι, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 1-2.

Βρέθηκε πίσω από νωρίς στο παιχνίδι και στην πορεία πέρασε αρκετά δύσκολες στιγμές, καθώς οι γηπεδούχοι είχαν ευκαιρίες για να διευρύνουν τα τέρματα τους. Παρόλα αυτά, άντεξε στην πίεση και με αντεπίθεση διαρκείας στα τελευταία λεπτά, κατάφερε να κάνει την ανατροπή.

Θέλει τώρα να δώσει συνέχεια στις επιτυχίες, ποντάροντας και στην παράδοση που τη θέλει να κερδίζει στα τρία τελευταία με αντίπαλο τη Φουκουόκα, ενώ δεν έχει ηττηθεί ποτέ κόντρα σε αυτή, ως γηπεδούχος.

Γιοκοχάμα Μαρίνος Στατιστικά

*Over 2.5 τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΦΟΥΚΟΥΟΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με τη Σαπόρο, για το πρωτάθλημα.

Στο βαθμό της ισοπαλίας αρκέστηκε από την πλευρά της η Φουκουόκα, στην πρεμιέρα του φετινού πρωταθλήματος. Πιο συγκεκριμένα, την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σιγκετόσι Χασέμπε υποδέχθηκε τη Σαπόρο, με την οποία έμειναν στο μηδέν.

Αρκετά ισορροπημένο το μεταξύ τους παιχνίδι, με ευκαιρίες και από τις δυο πλευρές. Παρά τις όποιες προσπάθειες τους όμως δεν κατάφεραν να βρουν δίχτυα, για το κάτι παραπάνω.

Έδειξε πρόβλημα στο επιθετικό κομμάτι, το οποίο καλείται να λύσει άμεσα, ενόψει και της συνέχειας. Το Μάιο του 2022 η μοναδική νίκη κόντρα στη Γιοκοχάμα Μαρίνος, με 1-0 εντός.