10η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΤΖΕΟΝΜΠΟΥΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Νταετζέον με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Κρίβοτσιουκ στο 51’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Λι Τζιν-Χίουμ στο 74’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Τζέονγκ Τάε-Γουκ στο 86’.

Δεν έπεισε με την εικόνα της η Τζεόνμπουκ και γνώρισε την ήττα. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε, το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο σκορ στα τελευταία λεπτά, αφού από την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου κι έπειτα δέχθηκε δύο τέρματα.

Αντίδραση θέλει να βγάλει, καθώς δεν μπορεί να βρει σταθερότητα σε αυτές τις πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος. Έχει μείνει αρκετά πίσω βαθμολογικά και θα πρέπει να δείξει άμεσα βελτίωση στην απόδοσή της πριν η απόσταση από την κορυφή γίνει άπιαστη. Κακή στο αμυντικό της κομμάτι, δυσκολεύεται πάρα πολύ να κρατήσει το μηδέν στην εστία της και αυτό της έχει κοστίσει πολλούς βαθμούς.

Τζεόνμπουκ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΓΚΑΝΓΚΓΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Σεούλ με σκορ 3-2, στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Παρκ Σανγκ-Χίεοκ στο 25’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Τζουνγκ Σέουνγκ-Γονγκ στο 46’. Το 2-1 πέτυχε ο Λιμ Σανγκ-Χίουμπ στο 53’ και το 2-2 ο ίδιος στο 69’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Λι στο 90+1’.

Η αποτελεσματικότητα έκανε τη διαφορά για την Γκανγκγόν. Μπήκε δυνατά στο πρώτο ημίχρονο και εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε, παίρνοντας προβάδισμα στο σκορ, ενώ το ίδιο σκηνικό ακολούθησε και στην επανάληψη. Παρ’ όλα αυτά στη συνέχεια έβγαλε αδράνεια, με αποτέλεσμα να ισοφαριστεί, αλλά βρήκε τον τρόπο να πάρει το τρίποντο στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Με ανεβασμένη ψυχολογία μετά από τη νίκη αυτή, θέλει ιδανικά να αποσπάσει ένα αντίστοιχο αποτέλεσμα σήμερα, εκμεταλλευόμενη τα πολλά προβλήματα που έχει στο αμυντικό της κομμάτι η αντίπαλός της. Παρ’ όλα αυτά θα πρέπει να δείξει εξίσου προσοχή και στα δικά της προβλήματα, αφού σπάνια κρατάει το μηδέν παθητικό, με αποτέλεσμα να χάνοντας πολύτιμοι βαθμοί.