*2η αγωνιστική

ΓΕΟΒΙΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Γέοβιλ έχασε με 2-1 εκτός έδρας από την Σκάνθορπ, με το πρώτο τέρμα να το δέχεται από τον Μπόις στο 26ο λεπτό, ο Μπάτερφιλντ στο 62’ πέτυχε το δεύτερο τέρμα της αντιπάλου της, καταφέρνοντας απλά να μειώσει με τον Ρέκορντ στο 74ο λεπτό.

H Γέοβιλ δεν ξεκίνησε καλά τη φετινή αγωνιστική περίοδο, αφού ηττήθηκε με 2-1 εκτός έδρας από την Σκάνθορπ στο πρώτο τηλεοπτικό παιχνίδι της σεζόν! Και το σημερινό είναι ίσως το δυσκολότερο που θα κληθεί να παίξει φέτος στο γήπεδό της, επομένως το πρόγραμμα της δεν είναι και το καλύτερο δυνατό.

Πάντως και στα φιλικά της έδειξε πρόβλημα στο να κερδίζει, έχοντας μόνο μία νίκη σε πέντε αναμετρήσεις, κάτι που πρέπει να λύσει το συντομότερο δυνατό, αν θέλει να διεκδικήσει φέτος κάτι καλύτερο από την περσινή μέτρια χρονιά.

Ο προπονητής της, Κρις Χάργκριβς, είπε πώς υπάρχουν παίκτες με κάποιες ενοχλήσεις, αλλά δεν τους ανέφερε, ενώ έκανε λόγο και για νέα πρόσωπα στην ομάδα, τα οποία είναι ο δανεικός από την Εξετερ αμυντικός Ποντ και ο επιθετικός Γκίμε Τουρέ.

Γέοβιλ Στατιστικά

*Εχει 5/6 under 2,5 στα φιλικά και το μοναδικό επίσημο παιχνίδι της.

*Εχει 4/6 N/G στα φιλικά και το μοναδικό επίσημο παιχνίδι της.

ΡΕΞΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Ρέξαμ κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Ιστλεϊ, με ανατροπή, αφού βρέθηκε πίσω στο σκορ από τέρμα του Λάνγκστον στο 14’. Πίεσε αρκετά στη συνέχεια την αντίπαλο της, ισοφαρίζοντας αρχικά με τον Λι στο 72’, ενώ στο 85’ ο ίδιος παίκτης την οδήγησε στη νίκη.

Η Ρέξαμ κέρδισε πολύ πιο δύσκολα απ’ ότι αναμενόταν, με 2-1 εντός έδρας την Ιστλεϊ, με δύο γκολ του νεοαποκτηθέντα επιθετικού Λι που πέρασε ως αλλαγή. Ξεκίνησε με το δεξί λοιπόν τη νέα σεζόν, στην οποία όλοι περιμένουν από αυτήν να πάρει το πρωτάθλημα και την άνοδο, αρκετά άνετα μάλιστα!

Γι’ αυτόν τον λόγο και ο τεχνικός της, Φιλ Πάρκινσον, ήταν πολύ ικανοποιημένος με τον τρόπο που κέρδισε η ομάδα του, ώστε να καταλάβουν όλοι πώς καμία ομάδα δεν θα κάτσει να χάσει εύκολα στο γήπεδό τους και χρειάζεται υπομονή στα παιχνίδια τους.

Τραυματίες και απόντες είναι ο γκολκίπερ Ντιμπλ και ο αμυντικός Xολ – Τζόνσον, ενώ χτύπησε και ο μέσος Ο’ Κόνορ στην πρώτη αγωνιστική και θα λείψει για μία – δύο εβδομάδες.