* 15η Αγωνιστική

* Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ ΑΝΑΛΥΣΗ

Νεά απώλεια βαθμών για την Γαλατασαράι, την Κυριακή “σκάλωσε” και στην έδρα της Μαλάτιασπορ (0-0). Ξόδεψε ένα ημίχρονο, πίεσε στο δεύτερο, αλλά δεν ήταν ψύχραιμη στις τελικές της προσπάθειες και είδε τη διαφορά από την κορυφή να εκτοξεύεται στο -14!

Χάθηκε το μομέντουμ από την ιστορική νίκη επί της Μαρσέιγ (4-2) για το Europa League, με την οποία εξασφάλισε την πρόκριση στα νοκ άουτ παιχνίδια του θεσμού. Την Πέμπτη παίζει στο Ολίμπικο με τη Λάτσιο, θέλει το “Χ” για να πάρει την πρωτιά στον όμιλο.

Τελευταίο της εντός έδρας παιχνίδι για το πρωτάθλημα η πικρή ήττα στο ντέρμπι με τη Φενέρμπαχτσε (1-2), δέχθηκε ανατροπή και δεύτερο γκολ στις καθυστερήσεις, ενώ έπαιζε με παίκτη παραπάνω! Απογοητευμένοι οι φίλοι της ομάδας, έχουν φύγει λίγα εισιτήρια για το παιχνίδι με την Αλτάι.

Μπήκε στις προπονήσεις και αναμένεται να επιστρέψει στη δράση σήμερα ο Αρντά Τουράν.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (0-0) με τη Μαλάτιασπορ. Καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο η Μαλάτιασπορ, είχε τις λίγες καλές φάσεις. Ανέβασε στροφές στο δεύτερο μέρος η Γαλάτα, έχασε μεγάλες ευκαιρίες με Ντιάν (δοκάρι) και Τσικαλντάου, πίεσε στο φινάλε, αλλά δε νίκησε τον κίπερ Οζμπίρ, που ήταν ο κορυφαίος του αγώνα.

ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης (δες το στη Stoiximan)

* “2-3 γκολ” τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΛΤΑΪ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεν είναι καλά η Αλτάι και αυτό φάνηκε ακόμη και στο Κύπελλο, όπου ίδρωσε την Τρίτη να αποκλείσει τη Μανίσα της Β’ κατηγορίας, χρειάστηκε ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο από 0-2 σε 4-2.

Δίχως νίκη στο πρωτάθλημα από τις 24 Σεπτεμβρίου, έκτοτε μετρά δύο ισοπαλίες και 5 ήττες. Πολύ τυχερή στο πρόσφατο 0-0 στην Πόλη με την Μπασακσεχίρ. Έπαιξε μόνο άμυνα, οι γηπεδούχοι είχαν 80% κατοχή και 20 τελικές προσπάθειες, ήρωας ο τερματοφύλακας Λις, έκανε πολλές σημαντικές επεμβάσεις για να κρατήσει το μηδέν.

Έπεσε στην 13η θέση της Superlig με 17 πόντους, στο +4 πλέον από την επικίνδυνη ζώνη, ο αρχικός ενθουσιασμός της ανόδου έχει ξεθυμάνει και όπως φαίνεται θα παλέψει για την παραμονή.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη-πρόκριση (4-2) επί της Μανίσα για το Κύπελλο. Νωχελική στο πρώτο ημίχρονο, υποτίμησε τον αντίπαλο και πήγε στην ανάπαυλα 0-2 πίσω στο σκορ! Οι Ραγιάν και Παϊσάο σκόραραν δις στο δεύτερο μέρος για να γυρίσουν το παιχνίδι από το 56ο λεπτό και μετά.