4η αγωνιστική

*Πληρότητα θεατών έως 70%.

*11/13 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν goal/goal και over 2,5

ΦΟΛΕΝΤΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεν τα κατάφερε ούτε κόντρα στην Εξέλσιορ, το τελικό 1-1 που πήρε στο Ρότερνταμ την αφήνει ωστόσο ευχαριστημένη αφού δεν άξιζε την νίκη με βάση την απόδοσή της. Έβγαλε χαρακτήρα, αφού στο πρώτο ημίχρονο ισοφάρισε στις καθυστερήσεις, τέσσερα λεπτά μετά το γκολ που δέχτηκε και ενώ μέχρι εκείνο το σημείο η αναμέτρηση δεν είχε ιδιαίτερο ρυθμό. Τυχερή σε 1-2 περιπτώσεις, αφού μέχρι το 75′ δεν απείλησε καθόλου επιθετικά και βρέθηκε κοντά στο να δεχτεί δεύτερο γκολ, αλλά το τελευταίο δεκάλεπτο βγήκε μπροστά και πίεσε αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Παραμένει χωρίς νίκη (0-2-1) και άπαντες στο σύλλογο εστιάζουν στο εντός με την Μάαστριχτ. Eπιστρέφει ο βασικός κίπερ Στάνκοβιτς (2/0), πάντα εκτός ο ποιοτικός στόπερ Φαν Ντερ Φεν, ο αριστερός εξτρέμ Μαλόνεϊ, και ο αριστερός μπακ Μέρκιν. Επιστρέφει ο χαφ Ντέουλ, ενώ πρόβλημα της τελευταίας στιγμής ο στόπερ Εϊρντχάουζεν (2/0).

Προηγούμενο παιχνίδι: Ισοπαλία εκτός έδρας απέναντι στην Εξέλσιορ με σκορ 1-1.

Φόλενταμ Στατιστικά

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν over 3,5 και goal/goal (δες το στην Interwetten)

*Κέρδισε τα 3/4 εντός έδρας επίσημα παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΜΑΑΣΤΡΙΧΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Έδειξε χαρακτήρα και σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι, πήρε τους τρεις βαθμούς απέναντι στην Χέλμοντ Σπορ, αφού την κέρδισε εντός έδρας με 3-2. Νίκη που πήρε εξαιτίας της ευστοχίας της, αφού στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού δεν είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και γλίτωσε λόγω τύχης σε αρκετές περιπτώσεις. Αιφνιδίασε με δύο γρήγορα γκολ (10′,19′), στη συνέχεια ωστόσο οπισθοχώρησε ανεξήγητα και δέχτηκε την μείωση στο 36′ και την ισοφάριση στο 70′. Κατόπιν, έδειξε να συνέρχεται και πέτυχε το γκολ της νίκης στο 76′. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο φορ Ντελό (3/3) που πέτυχε χατ τρικ. Δεύτερη νίκη σε τρία παιχνίδια, αμφότερες με βατούς αντιπάλους. Πλήρης,

Προηγούμενο παιχνίδι: Νίκησε με 3-2 την Χέλμοντ Σπορ εντός έδρας για το πρωτάθλημα.