38η αγωνιστική (τελευταία)

*Η αναμέτρηση διεξάγεται χωρίς κάποιο περιορισμό στον αριθμό θεατών.

*Τη νίκη με την οποία θα εξασφαλίσει την έξοδο στο Κόπα Λιμπερταδόρες θέλει η Φλουμινένσε, καθώς σε περίπτωση απώλειας για τη Μπραγκαντίνο, θα βρεθεί απευθείας στους ομίλους. Αδιαφορη η Σαπεκοένσε, που έχει ήδη υποβιβαστεί.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 7/8 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Σαπεκοένσε – Φλουμινένσε 1-2

ΦΛΟΥΜΙΝΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Από τη δεύτερη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα προέρχεται η Φλουμινένσε, μετά και από εκείνη στην έδρα της Ατλέτικο Μινέιρο (2-1 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μαρκάο φιλοξενήθηκε από τη Μπαΐα, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 2-0. Κατώτερη των προσδοκιών, παρότι δημιούργησε φάσεις, όμως ήταν άστοχη στην τελική προσπάθεια, για να διεκδικήσει κάτι καλύτερο.

Κάπως έτσι, με 51 βαθμούς, βρίσκεται στην έβδομη θέση της κατάταξης και στο -2 από την πρώτη εξάδα, που οδηγεί απευθείας στους ομίλους του Κόπα Λιμπερταδόρες. Οπότε και θέλει νίκη απόψε, σε συνδυασμό με απώλεια για τη Μπραγκαντίνο, καθώς ακόμη και σε ισοβαθμία υπερτερεί εκείνης. Επικράτησε και στα πέντε τελευταία εντός της, στα τρία εκ των οποίων διατήρησε και ανέπαφη την εστία της.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από τη Μπαΐα, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με πέναλτι στο 39ο λεπτό, για να δεχθεί και δεύτερο τέρμα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Με δέκα παίκτες και οι δυο πλευρές από το 66′, με τον Μανοέλ να αποβάλλεται για τη “Φλου”. Απουσιάζουν οι τιμωρημένοι Μανοέλ, Γιάγκο Φελίπε και Ουέλινγκτον.

Φλουμινένσε Στατιστικά

*Με No Goal και Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα. (δες το στην στοιχιμαν)

*Με No Goal και Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΑΠΕΚΟΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και 17 αναμετρήσεις η Σαπεκοένσε, σε ένα σερί όπου και μετράει πέντε ισοπαλίες και δώδεκα ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του υπηρεσιακού Φελίπε Εντρές υποδέχθηκε τη Σπορτ Ρεσίφε, από την οποία και ηττήθηκε με 0-1. Ευκαιρίες και από τις δυο πλευρές, αμφότερες όμως ήταν αρκετά άστοχες, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στις λεπτομέρειες.

Αυτή ήταν και η έκτη διαδοχική της ήττα, μετά και από εκείνες κόντρα σε Ζουβεντούδε (0-2 εντός), Σάντος (2-0 εκτός), Γκρέμιο (1-3 εντός), Αμέρικα Μινέιρο (3-0 εκτός) και Ατλέτικο Γκοϊανιένσε (0-1 εντός). Με 15 βαθμούς, είναι στην τελευταία θέση, έχοντας πει οριστικά “αντίο” στην κατηγορία. Χωρίς διπλό εδώ και επτά εξόδους (0-1-6), δεν σκόραρε στις πέντε πιο πρόσφατες εξ αυτών.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από τη Σπορτ Ρεσίφε, για το πρωτάθλημα. Αγωνιζόμενη με παίκτη λιγότερο από το ένατο λεπτό, όταν και αποβλήθηκε ο Ζεουβάνιο, δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο 88′.

Σαπεκοένσε Στατιστικά

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα πέντε τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.