18η αγωνιστική

*Over 3.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΦΛΑΜΕΝΓΚΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Κοριτίμπα, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο 13′ με τον Γκουστάβο Ενρίκε και εννέα λεπτά αργότερα ο Ντιέγκο διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη προέρχεται η Φλαμένγκο, μετά και από εκείνη επί της Ατλέτικο Μινέιρο (2-0 εντός), που της χάρισε και την πρόκριση στο κύπελλο. Την προηγούμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος, η ομάδα του Ντοριβάλ Τζούνιορ υποδέχθηκε την Κοριτίμπα, της οποίας και επικράτησε με 2-0. Με διαφορά ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο, σημείωσε και τα δυο της τέρματα από το πρώτο κιόλας ημίχρονο, χωρίς να απειληθεί από την αντίπαλό της.

Έφτασε έτσι τις έξι νίκες στις επτά τελευταίες αναμετρήσεις της, συνεχίζοντας την προσπάθεια να μειώσει τη διαφορά από την πρώτη εξάδα. Επικράτησε και στα πέντε πιο πρόσφατα εντός της, έχοντας δεχθεί μόλις ένα τέρμα σε αυτά. Από το επόμενο παιχνίδι θα υπολογίζεται ο νεοαποκτηθής Αρτούρο Βιντάλ.

Φλαμένγκο Στατιστικά

*No Goal και Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΖΟΥΒΕΝΤΟΥΔΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με τη Γκοϊάς, για το πρωτάθλημα. Έχασε πέναλτι με τον Ρικάρντο Μπουένο στο 56ο λεπτό.

Δεν έχει πανηγυρίσει κάποια νίκη εδώ και οκτώ παιχνίδια η Ζουβεντούδε, σερί στο οποίο και μετράει τρεις ισοπαλίες και πέντε ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ουμπέρτο Λουζέρ υποδέχθηκε τη Γκοϊάς, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα. Είχε λιγότερες ευκαιρίες και ευτυχώς γι αυτή η αντίπαλός της ήταν αρκετά άστοχη στην τελική προσπάθεια. Είχε όμως τη μεγάλη ευκαιρία να πάρει το ματς, αλλά ο Ρικάρντο Μπουένο αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι.

Διατηρείται στην τελευταία θέση, με δώδεκα βαθμούς, βλέποντας τη Φορταλέζα να την προσπερνάει και να είναι πλέον στο +1 από αυτή. Εξακολουθεί να είναι χωρίς διπλό και στις πέντε πιο πρόσφατες εξόδους της, έχοντας τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες. Συμπλήρωσε κάρτες ο Βίτορ Γκάμπριελ, θα μείνει εκτός απόψε.