*3η αγωνιστική του 7ου ομίλου του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ.

*Η βαθμολογία του ομίλου: Τότεναμ 4 (7-3), Ρεν 4 (4-3), Φίτεσε 3 (3-2), Μούρα 0 (1-7)

*Από κάθε όμιλο προκρίνεται η πρώτη ομάδα απευθείας στη φάση των «16», με την δεύτερη να παίζει διπλούς αγώνες πλέι – οφς με τις τρίτες των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ για το ποια θα περάσει στη φάση των «16».

*Σε περίπτωση ισοβαθμίας μετρούν πρώτα τα μεταξύ τους αποτελέσματα, στη συνέχεια η διαφορά τερμάτων σε αυτά και μετά η συνολική διαφορά τερμάτων.

Δείτε τα Προγνωστικά Conference League

ΦΙΤΕΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Φίτεσε επικράτησε με 0-1 εκτός έδρας της Ναϊμέγκεν, πετυχαίνοντας δεύτερη συνεχόμενη νίκη, ενώ στο γήπεδό της κέρδισε τον τελευταίο της αγώνα εκεί, έπειτα από τρεις που δεν τα είχε καταφέρει.

Είναι πάντα εντός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς για ευρωπαϊκό εισιτήριο της επόμενης σεζόν στην πρώτη κατηγορία της Ολλανδίας, χωρίς να είναι πολύ μακριά, στο -1 συγκεκριμένα, από την πρώτη τριάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα προκριματικά ή απευθείας, στο Τσάμπιονς Λιγκ. Και ταυτόχρονα είναι στο +3 από την όγδοη θέση που αφήνει εκτός Ευρώπης για τη νέα σεζόν.

Ο Γερμανός τεχνικός της, Τόμας Λετς, είπε πώς η ομάδα του γνωρίζει πώς αντιμετωπίζει μία αντίπαλο που πριν δύο χρόνια έπαιξε στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ και ακόμη και αν αντιμετωπίσουν τους αναπληρωματικούς της, γνωρίζουν την ποιότητα τους, αλλά είναι αποφασισμένοι να κάνουν ότι μπορούν για να πάρουν τη νίκη.

Μοναδικός απών λόγω τραυματισμού είναι ο τερματοφύλακας Ρέιζινγκερ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Φίτεσε κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Ναϊμέγκεν, με γκολ του Φρεντέρικσεν στο 19ο λεπτό του αγώνα, αντέχοντας ως το τέλος της αναμέτρησης.

Φίτεσε Στατιστικά

*Εχει 4/6 G/G στα τελευταία παιχνίδια της (δες το στην bet365)

*Εχει πέντε σερί G/G εντός έδρας, 5/7 συνολικά.

*Εχει 6/7 over 2,5 εντός έδρας.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΤΟΤΕΝΑΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Τότεναμ ξεπέρασε τον αρχικό ενθουσιασμό του γηπέδου της αντιπάλου της, μετά την αλλαγή ιδιοκτησίας, και το γρήγορο γκολ που δέχθηκε, κερδίζοντας τελικά 2-3 εκτός έδρας την Νιουκάστλ. Αυτή ήταν η δεύτερη σερί νίκη της, πέμπτη στα έξι τελευταία παιχνίδια, όμως εκτός έδρας πέτυχε δεύτερη νίκη μόλις σε εφτά αγώνες φέτος, με τρεις ήττες σε αυτό το διάστημα.

Αυτό το αποτέλεσμα την έφερε στην πέμπτη θέση της Πρέμιερ Λιγκ τελευταία που οδηγεί σε ευρωπαϊκό εισιτήριο για τη νέα σεζόν, ισόβαθμη με την ομάδα που είναι στην τέταρτη και τελευταία θέση που οδηγεί στο επόμενο Τσάμπιονς Λιγκ, χωρίς να είναι πολύ μακριά από την κορυφή, ούσα στο -4 από αυτήν για την ακρίβεια.

Ο Νούνο Σάντο αποφάσισε να αφήσει όλους τους παίκτες, εκτός των γκολκίπερ, που έπαιξαν με τη Νιουκάστλ εκτός αποστολής για τον σημερινό αγώνα! Όπως είπε γνωρίζει το ρίσκο που αναλαμβάνει, αλλά η ζωή είναι γεμάτη αποφάσεις και ρίσκα και ξεκαθάρισε πώς ελπίζει να μην νομίσει κάποιος ότι δεν δίνει μεγάλη σημασία στον θεσμό.

Τραυματίες και απόντες παραμένουν οι Ντόχερτι (ΑΜ), Σεσενιόν (ΜΕ).

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Τότεναμ κέρδισε 2-3 εκτός έδρας την Νιουκάστλ, παρόλο που βρέθηκε να χάνει με τέρμα του Γουίλσον μόλις στο δεύτερο λεπτό. Ισοφάρισε με τον Εντομπελέ στο 17’ και πήρε προβάδισμα με τον Κέιν στο 22ο λεπτό. Ο Σον στο 45’ έκανε το 1-3, με τον Ντάιερ με αυτογκόλ στο 83’ να διαμορφώνει το τελικό σκορ.